جهان

استفاده از واتس آپ برای پخش اذان به جای بلندگو در مساجد غنا

مقامات غنا از مساجد این کشور خواستند به جای پخش اذان از بلندگوها، از نرم‌افزار واتس‌اَپ استفاده کنند.

 

مقامات غنا از مساجد این کشور خواستند به جای پخش اذان از بلندگوها، از نرم‌افزار واتس‌اَپ استفاده کنند.

مقامات غنا در راستای آنچه جلوگیری از صدمات آلودگی صوتی خوانده‌اند، از مساجد درخواست کرده‌اند به جای استفاده از بلندگو برای اذان گفتن از واتس‌اَپ استفاده کنند.

ترافیک شدید، پخش موسیقی با صدای بلند، دستفروشان و هزاران نفر که برای کسب و کار خود روزانه در محیط‌های عمومی آلودگی صوتی تولید می‌کنند باعث شده اکثر خیابان‌های شهرهای بزرگ آفریقا پر سرو صدا باشند.

اما مقامات غنا، به جای آنکه به فکر چاره‌ای برای کاهش این نوع آلودگی‌های صوتی باشند، قصد دارند علیه مساجد و کلیساها محدودیت‌هایی اعمال کنند.

وزیر محیط زیست غنا در این باره گفت: چرا وقتی زمان نماز فرا می‌رسد، امام جماعت نتواند با فرستادن متنی از طریق واتس‌اَپ، نمازگزاران را مطلع کند؟ ممکن است این اقدام بحث‌برانگیز باشد اما به کاهش آلودگی کمک خواهد کرد!

اما قبول این مسئله برای مسلمانان غنا دشوار است.

امامان جماعت مساجد اعلام کرده اند که می‌پذیرند صدای اذان را کم کنند، اما یکی از آنها گفته است فرستادن متن اذان از ظریق واتس‌اَپ به جای اذان گفتن پیامدهای اقتصادی نیز در بر دارد و این درحالی است که آنها هیچ پولی دریافت نمی کنند.

یکی از مسلمانان نیز به خبرنگاران گفته، فکر نمی‌کند پخش شدن صدای اذان صبح ایرادی داشته باشد زیرا کلیساها هم برای اعلام مراسم عبادت از بلندگو استفاده می‌کنند و آنها هم به هنگام طلوع آفتاب به دعا و نیایش می‌پردازند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا