جهان

نخست ویز کشمیر آزاد فتوای مراجع شیعه بر علیه داعش را باعث ثبات عراق دانست

«راجه حیدرخان» نخست وزیر کشمیر آزاد طی سخنانی گفت: مراجع شیعه عراق را از تجزیه نجات داند و فتوای مشهورشان عراقی ها را متحد کرد.

 

«راجه حیدرخان» نخست وزیر کشمیر آزاد طی سخنانی گفت: مراجع شیعه عراق را از تجزیه نجات داند و فتوای مشهورشان عراقی ها را متحد کرد.

حیدرخان که در دیدار هیاتی از عتبات عالیات شهر مقدس کربلا در کشمیر سخن می گفت، اظهار کرد: دشمنان اسلام  خیرخواه جهان اسلام نیستند و قتل و ویرانی هایی که داعشی ها در موصل و دیگر مناطق عراق مرتکب شدند، هیچ سنخیتی با دین اسلام ندارد.

وی در ادامه با ابراز تاسف نسبت به رویدادهایی که در عراق رخ داد، افزود: جهان اسلام امروز در معرض خطر بزرگی قرار دارد و می بینیم که چگونه دشمنان اسلام برای تحریک درگیری ها میان کشورهای اسلامی تلاش می کنند.

نخست وزیر کشمیر آزاد در ادامه سخنانش آزادسازی خاک عراق از لوث گروه تروریستی داعش را به ملت عراق تبریک گفت و ضمن استقبال از حضور هیات عتبات عالیات شهر مقدس کربلا در کشمیر و برگزاری جشنواره فرهنگی این عتبات افزود: تشرف به سرزمین امیرالمومنین علیه السلام و کربلای مقدس که سرزمین شهادت است، سعادت بزرگی برای من و کشمیر آزاد می باشد.

وی ادامه داد: عراق سرزمین پیامبران و صالحین و مدفن اهل بیت علیهم السلام است و این چیزی جز عنایت الهی نیست.

گفتنی است، پنجمین جشنواره فرهنگی نسیم کربلا به همت آستان های مقدس عباسی و حسینی در کشمیر افتتاح شده و در حال برگزاری است.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا