جهان

واکنش مسلمانان هند به اهانت یک شرکت به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله

توهین به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، خشم مسلمانان در حیدرآباد هند را برانگیخت و آنها را وادار به شکایت علیه این اقدام موهن کرد.

 

توهین به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، خشم مسلمانان در حیدرآباد هند را برانگیخت و آنها را وادار به شکایت علیه این اقدام موهن کرد.

به گفته مسلمانان هند، در این اقدام توهین آمیز، کلمه «محمد» بر روی پوشک های متعلق به شرکت «پمپرز» چاپ شده است.

مسلمانان حیدرآباد اعلام کردند که کاریکاتور یک گربه کارتونی بر روی پوشک های این شرکت شبیه به زبان اردو و عربی کلمه «محمد» است.

مسلمانان، علیه این اقام توهین آمیز به پلیس شکایت کردند.

در شکایت نامه ای که به پلیس تحویل داده شده آمده است: حتی با چشم غیرمسلح مشخص است که نام پیامبر اسلام به زبان عربی و اردو روی این پوشک ها به چاپ رسیده است.

این شکایت نامه همچنین قائل بر این است که اقدام عامدانه این شرکت به احساسات کل جامعه مسلمانان آسیب می رساند، زیرا مسلمانان اعتقاد و ایمان قوی دارند که پیامبر شخصی مقدس در اسلام است و این بی احترامی به ایشان نمی توان تحمل کرد.

این در حالی است که سخنگوی شرکت  Procter & Gamble  متعلق به «پمپرز» در بیانیه ای این گفته را رد کرده و مدعی شده که طرح روی پوشک یک گربه کارتونی را نشان می دهد و قصد هیچ گونه توهین به شخص، مذهب یا اعتقاد فرهنگی؛ از چاپ این تصویر وجود نداشته است.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا