جهان

مسلمانان سوئد خواستار مجوز پخش اذان از بلندگوهای مسجد شدند

مسلمانان سوئد از پلیس این کشور خواستند، به حقوق شهروندی آنان احترام گذاشته و مجوز پخش اذان از بلندگوهای مساجد در روزهای جمعه را به آنها بدهد.

 

مسلمانان سوئد از پلیس این کشور خواستند، به حقوق شهروندی آنان احترام گذاشته و مجوز پخش اذان از بلندگوهای مساجد در روزهای جمعه را به آنها بدهد. 

بنیاد مسلمانان وکشو در سوئد نامه ای به اداره پلیس این شهر داده و خواستار پخش اذان سه دقیقه ای از بلندگوهای مسجد در روزهای جمعه شدند.

اسماعیل ابوهلال امام جماعت این مسجد در این باره گفت: ما می خواهیم جامعه اسلامی سوئد، اینجا را خانه خودشان بدانند. مسلمانان باید به فرهنگ دینی شان افتخارکنند و احساس نکنند که باید آن را مخفی کنند.

وی در ادامه گفت: ما بر این باور هستیم که اذان می تواند تاثیر مثبتی در شهر داشته باشد و به مسلمانان در هم نوا شدن و سازگار شدن با جامعه کمک کند، به ویژه در شهر ما که آخرین آمارگیری ها در سال 2008 نشان داده که 58% ساکنان آن پیشینه خارجی دارند.

ابوهلال در ادامه افزود: مجوز پخش اذان در مساجد اثباتی برای آزادی دینی خواهد بود. مسلمانان وکشو گردشگر یا رهگذر نیستند! ما اینجا زندگی می کنیم!

در این میان پلیس اعلام کرده، با توجه به اینکه چنین اجازه ای در شهر استکهلم به مسلمانان داده شده، ممکن است جامعه اسلامی در وکشو نیز مجوز پخش اذان در مساجد در روزهای جمعه را دریافت کنند.

لازم به ذکر است اوایل این ماه مقامات دولتی در شهری در شمال غربی آلمان، تنها به سبب شکایت دو تن، مانع از پخش اذان از بلندگوهای مسجدی شدند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا