جهان

دستور دادگاه آلمانی برای توقف پخش اذان از بلندگوی یک مسجد

دادگاهی در آلمان، دستور لغو پخش اذان از بلندگوی مسجد را داد. 

 

دادگاهی در آلمان، دستور لغو پخش اذان از بلندگوی مسجد را داد. 

به گزارش رویترز‌، دادگاه اداری «گلزن کرشن» در شمال غرب آلمان پس از تایید اعتراض حقوقی ارائه شده از سوی یک زوج جوان که در فاصله تقریبا یک کیلومتری مسجدی واقع در شهر «اور ارکن‌اشویک» زندگی می کنند، دستور داد تا اطلاع ثانوی، اذان نماز جمعه از بلندگوهای این مسجد پخش نشود.

بر اساس این گزارش، در حالی که زوج مسیحی مدعی شده بودند پخش اذان حقوق مذهبی آنها را نقض می کند، دادگاه مذکور در حکم‌ خود اعلام کرد که مسئولان شهر اور ارکن‌اشویک، آن چنان که باید درخواست ارائه شده از سوی ساکنان مسلمان در سال ۲۰۱۳ میلادی را بررسی نکردند با این حال سخنگوی دادگاه تاکید کرد که این مسئله مانع از ارائه درخواست جدید از سوی مسجد نمی شود.

در همین راستا «حسین تورگت»، از مسئولان  مسجدی که حکم دادگاه اداری گلزن کرشن در حق آن صادر شده، تصمیم دادگاه را ناامیدکننده خواند و گفت: اذان فقط تنها در روزهای جمعه و حوالی ساعت یک بعد از ظهر به مدت فقط دو دقیقه است. 

حسین ادامه داد: ما هرگز شکایتی دریافت نکردیم در حالی که همسایگان آلمانی بسیار نزدیک تری و شاید در فاصله تنها ده متری داریم.

این در حالی است که به دنبال ورود بیش از یک میلیون مهاجر از عراق، سوریه و کشورهای دیگر دارای اکثریت مسلمان به آلمان از سال ۲۰۱۵ میلادی، احساس ضد مسلمانان و حمایت از سیاست های ضد مهاجرتی در بسیاری از مناطق این کشور افزایش یافته است.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا