جهان

اسلام هراسان در استرالیا با نصب پوسترهایی به آتش زدن مسجد افتخار کردند

نصب پوستر اسلام هراسی در شهر جیلانگ واقع در ایالت ویکتوریای استرالیا نگرانی مردم محلی را برانگیخته است.

 

نصب پوستر اسلام هراسی در شهر جیلانگ واقع در ایالت ویکتوریای استرالیا نگرانی مردم محلی را برانگیخته است.

این پوسترها که نمادهای نئونازی ها را داشته و روی آن ها «اجازه فراگیری اسلام را نمی دهیم» نوشته شده است روز گذشته در پارکینگ عمومی اتومبیل های شهر پیدا شدند.

مشخص نیست که این پوسترها تا چه زمانی در محل قرار داده شده اند، اما حداقل تا زمان 3 بعد از ظهر که مغازه داران به همراه کودکان به محل آمده اند نصب شده است. به نظر می رسد یک گروه راست افراط گرای  برتری نژاد سفید و حامیان هیتلر در این کار مشارکت داشته باشند.

این پوسترها در حالی نصب شده اند که 18 ماه پیش تنها مسجد مسلمانان در جیلانگ در یک حادثه آتش سوزی مشکوک تخریب شد. بر روی پوسترها به 18 اشاره شده است. هیچ مظنونی به جرم این آتش سوزی دستگیر نشد.

براساس آخرین آمارها و ارقام ارائه شده توسط مرکز آمارگیری در سال 2016، مسلمانان 1 درصد از جمعیت شهر جیلانگ را به خود اختصاص می دهند و جمعیت آن ها 2 هزار و 530 نفر است که از سال 2011 تاکنون 950 نفر افزایش داشته اند.

گفتنی است در سپتامبر 2015 نیز پوسترهای مشابهی در زمین بازی کودکان در منطقه شمال ملبورن در استرالیا قرار داده شده بودند.

اوایل امسال یک گزارش منتشر شده توسط دانشگاه چارلز استوارت نشان داد که در استرالیا در یک دوره 14 ماهه در سال های 2014 تا 2015، تعداد  243 حمله اسلام هراسی تایید شده وجود داشته اند. 

زنان محجبه 80% این حملات را که شامل توهین کلامی و آزار و اذیت جسمی می شده متحمل شده و 75% حملات نیز توسط مردان سفیدپوست اتفاق افتاده اند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا