جهان

مصادره قرآن مسلمانان در چین

مقامات منطقه سین‌کیانگ چین با تفتیش منازل ۳۰ هزار مسلمان قزاق‌تبار، قرآن‌ها، سجاده‌ها و سایر اقلام مذهبی آن‌ها را مصادره کردند.

 

مقامات منطقه سین‌کیانگ چین با تفتیش منازل ۳۰ هزار مسلمان قزاق‌تبار، قرآن‌ها، سجاده‌ها و سایر اقلام مذهبی آن‌ها را مصادره کردند. 

بر اساس گزارشات رسیده، مقامات سین‌کیانگ به مسلمانان هشدار داده‌اند اقلام مذهبی را پنهان نکنند؛ زیرا در صورت کشف آن‌ها در منازل، عواقب سختی در انتظار صاحبان این وسائل خواهد بود. 

یکی از ساکنان شهر تکس در سین‌کیانگ با بیان اینکه پس از بازگشت از قزاقستان، محل سکونت خود را پر از نیروهای پلیس یافته است، اظهار کرد: اسم و مشخصات کارت شناسایی من همراه با ۶۰ قزاق دیگر به دلیل غیبت طولانی در سین‌کیانگ در فهرست افراد «تحت تعقیب» پلیس قرار داشت. 

وی افزود: بین ۲۵ اکتبر، تا اول نوامبر، منزل ۳۰ هزار مسلمان توسط نیروهای پلیس سین‌کیانگ مورد تفتیش قرار گرفته و قرآن‌ها، سجاده‌ها و اقلام مذهبی آن‌ها مصادره شده است. 

 مقامات چینی دو ماه پیش هم به مسلمانان در این منطقه هشدار داده بودند که از نگه داشتن قرآن و کتاب‌های دینی در منزل، خودداری کنند.

به گفته کارشناسان اجتماعی، اقدامات مسئولان چینی در رابطه با مسلمانان، نه تنها نقض آشکار حقوق اولیه شهروندی آنان است؛ بلکه می تواند توسط سنی های تندرو برای فریب افکار عمومی و جذب برخی از افراد بکار گرفته شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا