جهان

تلاش نماینده آمریکایی برای ارائه غذای حلال در مدارس نیویورک

تلاش‌ها برای اضافه کردن غذای حلال و کوشر در مدارس شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا ادامه دارد.

 

تلاش‌ها برای اضافه کردن غذای حلال و کوشر در مدارس شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا ادامه دارد.

یک نماینده ایالتی کویینز در نیویورک درخواست جدیدی در رابطه با اضافه کردن تغذیه حلال به منوی غذای مدارس این شهر ارائه داده و استدلال کرده است که از هر 10 دانش آموز درمدارس دولتی، 4 نفر را مسلمانان و یهودیان تشکیل می‌دهند و نبود غذای حلال درمنوی مدارس بی‌عدالتی در حق این دو گروه است.

«دیوید ورپین» نماینده ایالتی کویینز در این باره گفت: هیچ دانش آموزی نباید در وضعیتی قرار بگیرد که میان غذا خوردن و رعایت باورهای دینی و مذهبی مجبور به انتخاب یکی شود و نبود غذای حلال در منوی مدارس چنین وضعیتی را به وجود آورده است.

ورپین، لایحه‌ای ارائه داده است که براساس آن غذاهای حلال و کوشر به ترتیب برای دانش آموزان مسلمان و یهودی وجود خواهد داشت و منوی غذاهای گیاهی نیز توسعه می‌یابد تا دانش آموزان هندو نیز حق انتخاب داشته باشند.

وی در ادامه افزود: ما حتی در زندان‌ها و مراکز سالمندان چنین قوانینی داریم، چه دلیلی دارد که غذای حلال در مدارس تا این اندازه مخالفت برانگیز شده است؟

«لیتیا جیمز» وکیل مدافع عمومی نیز در این باره گفت: دانش آموزان مسلمان و یهودی 38% جمعیت مدارس را تشکیل می دهند و ما نمی‌خواهیم کودکان نگران گرسنگی و غذا باشند، بلکه می‌خواهیم آن‌ها با خیال راحت به فکر آموزش و تحصیل شان باشند.

لازم به ذکر است، سال گذشته برخی از نمایندگان دیگر نیز طی درخواست اعضای جامعه اسلامی نیویورک خواستار افزوده شدن غذاهای حلال به منوی مدارس شده بودند.

 

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا