اخبارجهانجهان اسلام

رئیس بانک شرعی اندونزی: اندونزی فرصت پیشتازی در تجارت حلال را دارد

رئیس بانک شرعی اندونزی (BSI) در سخنانی تأکید کرد که کشورش این فرصت را دارد در بخش تجارت جهانی حلال پیشتاز شود.

هری گوناردی، «رئیس بانک جهانی حلال در اندونزی (BSI)»، در سخنانی اظهار کرد: اندونزی از شانس کافی برخودار است تا در بخش تجارت جهانی حلال در سطح دنیا پیشتاز شود. 

وی با بیان این موضوع تصریح کرد: این فرصت را می‌توان از طریق همکاری که BSI با طرف‌های داخلی و بین‌الملللی در یک رویداد استاندارد بین‌المللی به نام نمایشگاه بین‌المللی  BSI ۲۰۲ انجام می‌دهد، محقق کرد.

گوناردی که در کنفرانسی بین‌المللی شرکت کرده بود، گفت: BSI با مجموع حدود ۶۵ میلیون شرکت کوچک و متوسط در اندونزی، فرصت بسیار خوبی برای اندونزی فراهم کرده است تا با اجرای سبک زندگی حلال به یک کشور پیشتاز در تجارت حلال در سطح جهانی تبدیل شود.

رئیس بانک شرعی اندونزی گفت: اندونزی به عنوان کشوری با بیش از ۸۵ درصد جمعیت مسلمان، مطمئناً فرصت بسیار خوبی برای تبدیل شدن به یک کشور پیشتاز در بخش حلال در جهان و اجرای سبک زندگی حلال در هر فعالیتی را دارد.

پیش از این معروف امین، «معاون رئیس جمهور اندونزی»، ابراز امیدواری کرده بود که برگزاری نمایشگاه بین‌المللی توسط BSI یک فعالیت روتین باشد تا صنعت شریعت اسلامی اندونزی بتواند بیش از پیش توانایی خود را در کشورهای دیگر گسترش دهد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا