جهان

حزب دولتی آلمان هم خواستار ممنوعیت حجاب کامل چهره شد

یک حزب آلمانی خواستار ممنوعیت حجاب چهره شد.

 

یک حزب آلمانی خواستار ممنوعیت حجاب چهره شد.

دبیر کل حزب سوسیال مسیحی آلمان هم، به تقلید از اتریش خواستار ممنوعیت حجاب کامل چهره در کشور خود شد.

«آندرس شویر» دبیر کل این حزب، در این باره گفت: ممنوعیت نقاب در کشور ما ضروری بوده و باید مممنوعیت حجاب کامل چهره در دیگر کشورهای اروپایی هم گسترش یابد. حجاب کامل چهره به آلمان تعلق ندارد و ما برای ممنوعیت آن می جنگیم.

البته فراکسیون اتحادیه احزاب متحد مسیحی، چنین ممنوعیتی را از نظر قانونی امکان پذیر نمی داند.

از اول اکتبر، قانون ممنوعیت حجاب کامل چهره در اتریش اجرایی شد.

سازمان های اتریشی می خواهند با کنترل و نظارت های بیشتر این قانون را ابتدا در فرودگاه وین اجرایی کنند و جریمه نقدی در انتظار زنانی است که این قانون را رعایت نمی کنند. پلیس اتریش، نیروهای بیشتری را جهت اجرایی کردن این قانون در فرودگاه وین مستقر کرده است.

بر اساس قانون جدید در اتریش از این پس افرادی که بدون ضرورت پزشکی از برقع و یا نقاب و ماسک تنفسی استفاده کنند جریمه می شوند.

وزارت کشور اتریش بروشورهایی را به زبان های آلمانی، انگلیسی، ترکی و عربی به منظور اطلاع رسانی درباره این قانون جدید آماده کرده است و کسی که از این قانون تبعیت نکند 150 یورو جریمه می شود.

دولت ائتلافی اتریش متشکل از دو حزب سوسیال دموکرات و حزب محافظه کار اتریش مدعی شده است که قانون مزبور را به دلایل امنیتی و برای حفظ همزیستی مسالمت آمیز وضع کرده و قوانین مشابهی درباره ممنوعیت برقع در فرانسه و بلژیک هم وجود دارد.

وضع این قوانین از زمانی سرعت گرفت که، دادگاه حقوق بشر اروپا در دو مورد به صحت ممنوعیت روبنده و برقع رای داد.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا