جهان

مجلس فیلیپین برای تصویب روز حجاب تصمیم می‌گیرد

 کمیته مسلمانان مجلس نمایندگان فیلیپین با تصویب لایحه روز ملی حجاب آن را برای تأیید نهایی به مجلس نمایندگان ارائه داده است.

 

کمیته مسلمانان مجلس نمایندگان فیلیپین با تصویب لایحه روز ملی حجاب آن را برای تأیید نهایی به مجلس نمایندگان ارائه داده است.

«سیتی تورابین هاتامان» نماینده یک حزب سیاسی و طراح لایحه روز ملی حجاب با نزدیک‌شدن به روز جهانی حجاب، خواستار تصویب نهایی این لایحه از سوی مجلس فیلیپین شده است.

هاتامان در این باره گفت: حجاب برای هر زن مسلمان یک حق بوده و فقط تکه‌ای لباس نیست بلکه سبک زندگی زنان مسلمان است ، تاجایی که در قرآن کریم نیز، بر اهمیت وقار و محجوبیت پوشش بانوان تأکید شده است.

وی افزود: با این حال هنوز در سراسر جهان زنان با حجاب، با تبعیض و رفتارهای نادرست مواجه و حتی در برخی دانشگاه‌های ما نیز دانشجویان مسلمان از داشتن حجاب منع می‌شوند.

هاتامان ادامه داد: بعضی از این دانشجویان برای ادامه تحصیل ناچار به تن‌دادن به قوانین می‌شوند و برخی درس را رها می‌کنند و این‌ها نقض آشکار آزادی دینی دانشجویان است.

کمیته مسلمانان مجلس نمایندگان فیلیپین، هدف خود از تعیین روزی به نام روز ملی حجاب در این کشور را، مقابله با تصورات نادرستی اعلام کرده که حجاب را با سرکوب، نداشتن آزادی و تروریسم مرتبط می‌داند. 

همچنین این کمیته گفته است که تلاش برای توقف تبعیض‌ها علیه زنان مسلمان و دفاع از آزادی دینی از دیگر اهداف این طرح است.

گفتنی است، روز جهانی حجاب در سال ۲۰۱۳ توسط یک فعال مسلمان آمریکایی در اعتراض به تبعیض علیه زنان مسلمان محجبه و تأکید بر آزادی دینی اعلام شد و بانوان مسلمان بسیاری از نقاط دنیا هر سال در اول ماه فوریه به این مناسبت برنامه‌های متعددی برای روشنگری در مورد حجاب برگزار می‌کنند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا