جهان

احتمال غصب زمین های شیعیان در نیجریه

شیعیان نیجریه با انتشار بیانیه‌ای، درباره ورود نظامیان ارتش و کارگران استخدامی دولت فدرال کادونا به زمین‌های مرکز حسینیه تخریب شده شیعیان در این ایالت هشدار دادند.

 

شیعیان نیجریه با انتشار بیانیه‌ای، درباره ورود نظامیان ارتش و کارگران استخدامی دولت فدرال کادونا به زمین‌های مرکز حسینیه تخریب شده شیعیان در این ایالت هشدار دادند.

ابراهیم موسی دبیر رسانه‌ای شیعیان نیجریه با انتشار بیانیه‌ای گفت: دولت فدرال نیجریه حق ندارد در زمین‌هایی که به طور قانونی متعلق به شیعیان ساخت و ساز انجام دهد و این یک تخطی از قانون و ورود غیرقانونی به زمین‌های دیگران محسوب می‌شود.

در این بیانیه ابراهیم موسی افشاء کرد که عده‌ای از سربازان ارتش نیجریه در محل حسینیه تخریب شده شیعیان مشاهده شده‌اند و این نظامیان کارگران استخدام شده توسط دولت را مشایعت می‌کرده‌اند که به نظر می‌رسد دولت فدرال توطئه جدیدی برای تصاحب این مرکز اسلامی و حسینیه توسط نظامیان در سر می‌پروراند.

وی گفت: آژانس برنامه ریزی شهری و توسعه ایالت کادونا و مقامات آن از این اقدام اعلام بی‌خبری کرده‌اند و این عمل توسط دولت فدرال و با نظارت مستقیم ارتش صورت گرفته و به نظر می‌رسد که آن‌ها تمایل‌شان به تصاحب اموال شیعیان را مدت‌های طولانی مخفی نگه داشته‌اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما همه مدارک و اسناد این زمین‌ها را داریم. هرچند این املاک توسط ائتلاف ارتش و دولت ایالتی «کادونا» تحت حاکمیت «الروفی» به طور ناعادلانه مورد تخریب قرار گرفته، اما این زمین همچنان به ما تعلق دارد. 

این بیانیه افزود: تخریب مجتمع حسینیه نیز بخشی از یک جریان حقوقی است که پرونده آن‌ هنوز در دادگاه فدرال «کادونا» در جریان بوده و مختومه نشده است. این محل همچنین صحنه جرم مربوط به جنایت وحشیانه و کشتار صدها تن از شهروندان شیعه نیجریه به دست ارتش و حکومت نیجریه است که ممکن است انجام عملیات ساختمانی در آن با هدف از بین بردن شواهد انجام شود.

این بیانیه در پایان آورده است: ما می‌خواهیم عموم مردم و به ویژه جامعه بین المللی را از این موضوع با خبر سازیم تا همه بدانند که زمین‌های مرکز اسلامی و حسینیه «بقیه الله عجل الله تعالی فرجه شریف» شیعیان به طور قانونی متعلق به شیعیان است و با شیوه قانونی توسط آنان خریداری شده‌اند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا