علم و فناوری

روزه از ابتلا به بیماری سرطان پیشگیری می‌کند

روزه از ابتلا به بیماری سرطان پیشگیری می‌کند و علائم پیری و احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می‌دهد.

روزه از ابتلا به بیماری سرطان پیشگیری می‌کند و علائم پیری و احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می‌دهد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از مدیکال نیوز، تحقیقات گروهی از محققان دانشگاه گرنوبل فرانسه قدرت روزه را در مبارزه با بیماریهای مزمن و کاستن از علائم پیری که بر سلولهای مغز تاثیر منفی می گذارد؛ نشان داد.

این تحقیقات همچنین نشان داد که روزه می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

محققان فرانسوی دریافتند که روزه غیرمتناوب به افزایش مقاومت بدن در برابر سلولهای سرطانی منجر می‌شود.

این تحقیقات به ارتباط این نظام روزه داری و کاهش میانگین ظهور برخی تومورها از جمله تومورهای سیستم ایمنی بدن موسوم به لنفوم اشاره کرد. محققان براساس آزمایش‌های خود روی پستانداران به نقش روزه غیرمتناوب در کاهش میانگین بروز برخی تومورهای لنفاوی تا حد تقریبا صفر اشاره کردند.

تحقیقات دیگری نیز نشان داد که روزه غیرمتناوب میانگین نجات افراد مبتلا به آسیب‌های بافت کبدی را که قابلیت تبدیل شدن به تومور در آینده را دارد؛ بالا می برد.

محققان آمریکایی و ایتالیایی نیز اخیرا در تحقیقات تازه خود فواید بیشمار روزه گرفتن برای سلامت انسان و تاثیر پیشگیرانه و درمانی آن را در بسیاری از بیماریها کشف کردند.

این تحقیقات اثبات کردند که روزه گرفتن به مدت یک ماه کامل خطرات بیماری دیابت را به میزان 40 درصد کاهش می‌دهد زیرا بدن به جای گلوکز، کلسترول ترشح می‌کند که از چربی‌ها به عنوان منبع انرژی استفاه می‌کند و این وضعیت سلولهای چربی در بدن را کاهش می‌دهد.

بر اساس این تحقیقات، روزه گرفتن همچنین از برخی بیماری‌ها پیشگیری می‌کند و نقش درمانی آن در سرطان‌های پوست، سینه و مغز به همان اندازه شیمی درمانی است و گرفتن روزه به مدت 5 روز به کاهش رشد تومورهای سرطانی کمک می‌‌کند.

در همین حال، محققان ژاپنی نیز تحقیقاتی را روی 380 بیمار دچار برخی از بیماری‌های روانی مثل افسردگی و فروپاشی عصبی انجام دادند و یک برنامه روزه گرفتن به مدت 110 روز را برای آنها اجرا کردند که باعث شد آنها به میزان 87 درصد از این علائم رهایی یابند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا