رسانه های شیعه

براي اولين بار در عالم رسانه: پوشش مجالس عزاي حسيني بصورت زنده و مستقيم از ٢٠ نقطه جهان

مجالس عزای حسینی برای اولین بار از سرتاسر کره زمین پوشش داده شده و به پنج زبان زنده برای قاره های مختلف پخش می شود.

 

مجالس عزای حسینی برای اولین بار از سرتاسر کره زمین پوشش داده شده و به پنج زبان زنده برای قاره های مختلف پخش می شود.

با تلاش های شبانه روزی «مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام»، بزرگترين مجموعه رسانه اي اسلامي به ٥ زبان و با پخش در قاره هاي مختلف، برای اولین بار در تاریخ رسانه های شیعی، پوششی قابل قبول از مجالس حسینی در سطح جهانی ارائه شده است.

به گزارش «شیعه ویوز» مجالس حسینی در دهه اول محرم الحرام، از بیش از ۲۰ نقطه از سراسر جهان به ۵ زبان فارسی، عربی، انگلیسی، ترکی و اردو، به صورت زنده پوشش داده شده اند.

در این خدمت رسانه ای به شیعیان در سراسر جهان، چهار برنامه عزاداری از چهار حسینیه در سه ایالت های نیویورک، واشگتن دی سی، میشیگان و نیوجرسی آمریکا به زبان انگلیسی و عربی؛ چهار مجلس عزای حسینی از شهرهای لندن، بیرمنگام و منچستر انگلیس به زبان های عربی و انگلیسی؛ سه برنامه از سه حسینیه در منطقه سیده زینب سلام الله علیها در شهر دمشق سوریه به زبان عربی؛ سه برنامه از سیدنی استرالیا به زبان های عربی و انگلیسی، سه برنامه از شهر مقدس کربلا و سماوه‌ی عراق به زبان فارسی و عربی؛ دو برنامه از تورنتوی کانادا به زبان های عربی و انگلیسی بوده است.

همچنین از کشور ایران و به زبان فارسی از شهر های مقدس قم و مشهد و نیز اصفهان مجالس عزاداری در حال پخش هستند.

علاوه بر اینها برنامه های عزاداری  در حسینیه ها و مراکز اسلامی «جامع الکوثر» در القطیف عربستان، «موسسه امام جعفر صادق علیه السلام» در کوپنهاگ دانمارک، حسینیه «القصاب» در شهر منامه بحرین و حسینیه «النادي الحسيني النبطية» در شهر النبطية لبنان به زبان عربی نیز پوشش داده شده است.

لازم به یادآوری است، تمام شبکات مجموعه رسانه ای امام حسین علیه السلام عزاداری های مختلفی را که شیعیان سراسر جهان در شهر مقدس کربلا و در حرمهای امام حسین علیه السلام و حضرت ابالفض العباس علیه السلام برگزار میکنند را به زبان های مختلف به جهانیان نمایش می دهند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا