مرجعیت شیعه

بیانیه دفتر مرجعیت بمناسبت 8شوال روز جهانی بقیع

اغلب مردم امروز جهان فرهنگ اهل بیت علیهم السلام را نمی شناسند و تفاوت آن را با فرهنگ دشمنان اهل بیت علیهم السلام نمی دانند.

 

 

بیانیه ی دفتر حضرت آیت الله العظمی شیرازی بمناسبت هشتم شوال روز جهانی بقیع

   دربخشی از بیانیه ی دفتر حضرت آیت الله العظمی شیرای بمناسبت هشتم شوال که از سوی معظم له به روز جهانی بقیع نامگذاری شده، آمده است: اغلب مردم امروز جهان فرهنگ اهل بیت علیهم السلام را نمی شناسند و تفاوت آن را با فرهنگ دشمنان اهل بیت علیهم السلام نمی دانند.

   بروز حوادثی چون فاجعه بقیع، سامرا و دیگر فجایع، نتیجه همین ناآگاهی است. در چنین ایامی بود که نسبت به ساحت قدس رسول خدا صلی الله علیه وآله و خاندان گرامی ایشان ـ و بلکه قرآن و اسلام ـ اهانت بزرگی انجام شد و این اهانت که هنوز هم آثار و پیامدهای آن باقی است عبارت است از: «ویران کردن بارگاه مطهر چهار امام معصوم علیهم السلام در بقیع در مدینه منوره». پس باید تکلیف خود را در قبال هدم بارگاه امامان علیهم السلام دربقیع که از بزرگ ترین منکرات روزگار است به جا آوریم.

   هرکس در هرجا هست از فرصت استفاده کند و مظلومیت ائمه بقیع را به جهانیان مطرح نماید. امید است مؤمنین ومؤمنات با اقدام به انجام این وظیفه الهی قلب مقدس امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را شاد نمایند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا