مرجعیت شیعه

حضرت آیت الله العظمی روحانی ، کشتار شیعیان پاکستان را محکوم کرد

حضرت آیت الله العظمی سید محمد صادق روحانی (دام ظله) در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این جنایت به دولت پاکستان و کشورهای حامی تروریست ها هشدار دادند.

alt

به گزارش شیعه ویوز ، در پی انفجارهای تروریستی اخیر در شهر کویته پاکستان که منجر به شهادت بیش از 120 نفر از شیعیان آن شهر شد، حضرت آیت الله العظمی سید محمد صادق روحانی (دام ظله) در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این جنایت به دولت پاکستان و کشورهای حامی تروریست ها هشدار دادند.

در این بیانیه آمده است:

امروزشاهد آن هستیم که گروهک‌هایی به اسم اسلام و با نادیده گرفتن تمام ارزش‌ها و اصول الهی و انسانی، طی اقدامات جنایتکارانه خود و با هدف قرار دادن انسان‌های بی‌گناه ، تمام وصایای آن حضرت را زیر پا می‌گذارند، که برجسته‌ترین آن، جنایتی است که در منطقه کویته‌ی پاکستان بر ضد شیعیان اتفاق افتاد؛ مردمانی که تنها گناهشان ایمان و تعهد به وصایای پیامبر خاتم (صلی الله علیه و آله و سلم) است. این گروهک‌های تکفیری با اقدامات جنایتکارانه خود، رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) را بیش از پیش آزرده می‌کنند، همانطور که در زمان حیات حضرت، ایشان می فرمودند: «هیچ پیامبری مثل من آزار ندید». 

آیت الله العظمی روحانی در ادامه افزودند:از متنفذان و صاحبان قدرت در کشورهای اسلامی می‌خواهیم که اقدامات بازدارنده ای علیه این جنایتکاران به کار گیرند، و اعلام می‌‌کنیم که سستی و سهل‌انگاری حکومت پاکستان در برخورد با چنین جنایت‌هایی که نسبت به شیعیان اهل بیت (علیهم‌السلام) در این کشور انجام می‌شود، ابهامات و علامت سوال‌های فراوانی را درباره مسئولیت‌پذیری آنان در قبال شهروندانشان به وجود می‌آورد و بیش از این کوتاهی آنها مورد پذیرش و توجیه پذیر نیست. همچنین کشورهایی که با کمکهای مالی از این گروه‌ها (که کارهایشان بر پیکره تمام مسلمانان زخم می‌زند) پشتیبانی می‌کنند نیز مسئول هستند و بدانند در صورت عدم قطع حمایت هایشان، به زودی تقاص آن را خواهند داد.

 

«وَ مَنْ قُتِلَ مَظْلُوماً فَقَدْ جَعَلْنا لِوَلِيِّهِ سُلْطانا»
 
صدق الله العلی العظیم.
محمد صادق حسینی روحانی
28 صفر 1434 هـ
 
ق

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا