مرجعیت شیعه

محکومیت تعرض به مقدسات اسلامی از سوی آیت الله العظمی بشیر نجفی

آیت الله العظمی شیخ بشیر نجفی از مراجع نجف نجف اشرف توهین به مقام رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) از سوی روزنامه های فرانسوی و غربی را محکوم کرد.

آیت الله العظمی شیخ بشیر نجفی از مراجع نجف نجف اشرف توهین به مقام رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) از سوی روزنامه های فرانسوی و غربی را محکوم کرد.

در بیانیه آیت الله العظمی بشیر نجفی آمده است: در زمانی که شاهد تکرار تعرض ها به ساحت حضرت محمد صلی الله علیه و آله هستیم ما امور زیر را اعلام می کنیم:

1- این تعرض ها خالی از منافع مادی، سیاسی و فرقه ای و غیره (برای برخی اطراف) نیست.

2- ما شدیدا از دولت فرانسه و دیگر حکومت ها درخواست داریم اجازه اینگونه اقدامات را ندهند؛ اقداماتی که هیچ ارتباطی با آزادی (بیان) ندارد. آزادی در محدوده شخصی است و به محدوده دیگری تجاوز نمی کند چه برسد به تعرض به اعتقادات میلیاردها انسان(2 میلیارد مسلمان).

3- ما از موضع مناسب پاپ فرنسیس در این مورد استقبال می کنیم و اعلام می کنیم دین ما نیز تعرض به مقدسات دیگر ادیان را رد  می کند.

4- سازمان های اسلامی باید برخی توهین های موجود در بطن کتاب ها (مانند صحیح بخاری) را رد کنند و آن را تصحیح کنند.

5- برخی افکار و تفاسیر غلط این قسمت از آیه 60 انفال “تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ” را اینگونه تفسیر می کنند که تو با کارهای خود آنها را می ترسانی در حالی بر اساس خود متن صریح، معنایش آمادگی برای دفاع از کیان اسلام است و اینکه تو با مسلمانان نیرو و قدرتی بسازی که هر دشمنی که به فکر تعرض به مسلمانان بیفتد را بترساند. 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا