مرجعیت شیعه

گزارشی از سفر نماینده آیت الله العظمی شیرازی به مراکز مذهبی و فرهنگی ترکیه

نماینده دفتر مرجع عالیقدر و مداح اهل بیت علیهم السلام “کربلایی حمید علیمی” در ماه جمادی الاول 1435ق در ترکیه حضور یافتند 

 

 

shiawaves2342.jpg - 119.59 kb

به گزارش شیعه ویوز ، در پی تأکیدات مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی مبنی بر جهانی نمودن شعائر مقدس فاطمی و دعوت شیعیان اهل بیت علیهم السلام در ترکیه، “حجت الاسلام شیخ جلال معاش”، نماینده دفتر مرجع عالیقدر و مداح اهل بیت علیهم السلام “کربلایی حمید علیمی” در ماه جمادی الاول 1435ق در ترکیه حضور یافته، مراسم مقدس فاطمی را در سه مؤسسه این کشور برگزار کردند.

1. در تاریخ 18 جمادی الاول حجت الاسلام معاش در مؤسسه امام حسین علیه السلام سخنانی را با عنوان «فاطمه زهرا سلام الله علیها الگویی برای همگان» ایراد کرد و به تبیین فضایل حضرت زهرا سلام الله علیها و این که آن حضرت همسنگ و همتای امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام است پرداخت.

2.  در روز بیستم جمادی الاول نیز در مسجد امام زین العابدین علیه السلام بخش هایی از خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها را محور سخنان خود قرار داده، ابعاد دینی، اعتقادی و سیاسیِ آن را برشمرده، سپس هدف آن بزرگوار را از ایراد این خطبه بازگفت؛ هدفی که افشای توطئه بزرگ تدارک دیده شده در سقیفه و چگونگی غصب خلافت از امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام را دنبال می کرد.

3.  در تاریخ 21 جمادی الاول و بنا به دعوت از سوی مسجد الله اکبر، حجت الاسلام معاش در این مسجد حضور یافت و سخنانی با عنوان «فاطمه زهرا سلام الله علیها و شب قدر» ایراد کرد و طی آن، فلسفه شناخت اهل بیت علیهم السلام، به ویژه صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را تبیین کرد و به مقارنه میان ایشان و شب قدر پرداخت. وی در این زمینه به روایتی از امام صادق علیه السلام استناد کرد که می فرماید: «من عرف فاطمة حق معرفتها فقد أدرک لیلة القدر»؛ هرکس فاطمه را چنان که باید بشناسد، قطعاً شب قدر را درک کرده است.

آن گاه به بیان جایگاه بزرگ و والای زن در نگاه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و لزوم ازدواج زودهنگام به منظور حفظ جوانان از انحراف پرداخت.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا