مرجعیت شیعه

دیدار سران عشائرعراق با حضرت آیت الله العظمی شیرازی

دست ستم وستمگران را از عراق وشیعیان مظلوم کوتاه کنید

shiawaves1905.jpg - 106.27 kb

به گزارش شیعه ویوز ، جمعی ازبزرگان و سران عشائر غیور عراقی از استان کربلای معلی به همراه رئیس تشکل ائتلاف و صلح عراق حجت الاسلام والمسلمین شیخ جمال وکیل با مرجع عالیقدر شیعیان جهان حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در شهر مقدس قم دیدار کردند.

 

 

 

مرجع عالیقدر در این دیدار در بیاناتی مهم و حکیمانه بر توجه به جوانان و رسیدگی به امور مردم مظلوم عراق تاکید نموده و فرمودند:

عراق پیش از هر چیز، عراق امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام، عراق امام حسین علیه السلام و عراق ائمه اطهار علیهم السلام است و پیش از هر کس و هر چیز به شما احتیاج دارد. چنانکه در تاریخ عراق نیز ثبت شده است، عشائر عراق با رهنمودهای سران خود به حمایت از مراجع دینی برخاسته و همواره تکیه گاه آنان بوده اند. پس شما نیز بکوشید این ویژگی و جایگاه را حفظ و در این راه پر تلاش تر حرکت کنید که بحمدالله نیز چنین هست.

معظم له افزودند: بحمدالله نمادهای شعائر مقدس حسینی که امروزه آن را در عراق می بینیم بخشی از آثار و خدمات شماست، لذا در این راه بیشتر کوشش کنید.

ایشان تأکید کردند: مهمترین امورِ امروز دو مطلب است که در آینده ی چند صد ساله عراق، منطقه و سراسر جهان اثری چشمگیر خواهد داشت:

 

1. توجه به جوانان؛

باید برای گردآوردن جوانان پیرامون یک محور، یعنی اهل بیت علیهم السلام بکوشید. مبادا حتی یک جوان از نظر شما دور بماند، چه بسا جوانی در آینده بزرگ قوم یا عشیره ای شود و در جایگاه شما قرار گرفته، همین مسئولیت را در پیش گیرد که اگر بر پایه ی آموزه های اهل بیت علیهم السلام پرورش یافته باشد، جمعیتی بزرگ را در مسیر صحیح، هدایت خواهد کرد، اما اگر یک جوان ـ خدای ناکرده ـ از دست برود، جمعی از همقطاران خود را به بیراهه ی گمراهی خواهد کشاند. این امر در چارچوب مسئولیت شما و در حدّ اراده و عزم تان است.

 

2. شیعیان؛

اکثریت ملت عراق را شیعیان تشکیل می دهند که صدها سال زیر سلطه ی کسانی قرار داشتند که از خدا نمی ترسیدند و از ثبت شدن ظلم هایشان در تاریخ هراسی نداشتند. در همین روزگار ستم هایی بر شیعیان عراق وارد شده است که در شمار نمی آید و اکنون وقت آن رسیده است که دست ستم و ستمکار از سر آنان کوتاه شود. بنابراین، شما بکوشید در روزگار خود این ستمکاری را به پایان ببرید تا به آینده نرسد و دست ستم و ستمگران را از عراق و شیعیان مظلوم آن کوتاه کنید.

مرجع عالیقدر در ادامه فرمودند: این دو امر، بسیار مهم است و بحمدالله هریک از شما در حدّ و همسنگ این مسئولیت هستید، اما یادآور می شوم که این امر به تلاش بی دریغ و خستگی ناپذیر، یعنی بستن کمر همت، عزم و اراده و صرف وقت و نیرو نیاز دارد.

حضرت آیت الله العظمی شیرازی در خاتمه خطاب به عشائر غیور عراق فرمودند: من برای همه شما دعا می کنم و از خدای متعال مسئلت دارم که شما و دیگر برادران شما، یعنی سران مؤمن عشائر با ایمان عراق مظلوم را در انجام این دو مسئولیت یاری فرماید.

گفتنی است پس از بیانات مرجعیت جلیل القدر شیعه؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید حسین شیرازی در جمع میهمانان سخنانی ایراد نمودند.

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا