مرجعیت شیعه

یک جوان سوئدی شیعه شد

جوانی سوئدی در یکی از مراکز مرتبط با مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله، با گفتن شهادت های سه گانه مسلمان شد. 

جوانی سوئدی در یکی از مراکز مرتبط با مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله، با گفتن شهادت های سه گانه مسلمان شد. 

به گزارش شیعه ویوز، این جوان 23 ساله سوئدی که لیوسفنک سون نام دارد، با حضور در حسینیه امام حسن مجتبی علیه السلام در سوئد، گرویدن خود به دین اسلام و مذهب حقه تشیع را اعلام نمود. 

این جوان سوئدی شیعه شدن خود را طی مراسمی در حضور شیخ زکی بیاتی از نمایندگان مرجعیت شیعه و گروهی از شیعیان و پیروان اهلبیت علیهم السلام اعلام نمود. 

 سون درباره مسلمان شدن خود گفت: من عضو خانواده ای هستم که به هیچ آئینی اعتقاد ندارند، تا اینکه با دوستان مسلمانی آشنا شده و از طریق آنها به اسلام علاقمند شدم.

وی ادامه داد: پس از علاقه به دین اسلام و تحقیق درباره این دین، شروع به مطالعه کتب شیعیان از جمله کتب مرجعیت شیرازی به زبان انگلیسی نموده و با نظرات ایشان به طور نسبی آشنا شدم. 

او همچنین اضافه کرد که: آنچه در نظریه ها و سخنان مرجعیت شیرازی یافتم باعث شد تا علاقه من به اسلام و مذهب تشیع بیشتر گردد، لذا اعلام می کنم که از مقلدین این مرجع بزرگ هستم. 

در پایان این مراسم نیز برخی از تالیفات مرجعیت شیعه به همراه رساله توضیح المسائل معظم له به زبان انگلیسی تقدیم این جوان مستبصر گردید.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا