مرجعیت شیعه

مرجعیت شیعه: روزگار ما درگیر فساد گسترده و ظلم است

مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله، طی سخنانی فرمودند: روزگار ما درگیر فساد گسترده و ظلم شده است. 

مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله، طی سخنانی فرمودند: روزگار ما درگیر فساد گسترده و ظلم شده است. 

به گزارش شیعه ویوز، معظم له که در میان شیعیانی از کشور کویت سخن می گفتند با اشاره به روایتی از امیر مومنان علی علیه السلام، که فرمودند: تلخی دنیا شیرینی آخرت و شیرینی دنیا تلخی آخرت است؛ تاکید کردند: تلخی های دنیا انسان را آزار می دهد و کسی را نمی توان یافت که با یک و یا چند تلخ کامی گرفتار و دست به گریبان نباشد. اما آن حضرت روشن کرده اند که انسان به اندازه تلخ کامی در دنیا، در آخرت شیرین کام خواهد بود.

مرجعیت شیعه با اشاره به گذرا بودن مشکلات دنیا و نیز ماندگار بودن شیرینی های آخرت، تاکید فرمودند:  هنگامی که انسان با مشکلات مواجه می شود، باید به خود تلقین کند که خدای متعال در قبال سختی ها به او پاداش بزرگی خواهد داد. تا آنجا که کسانی که در دنیا متحمل دشواری ها نشده اند، به پاداش آنهایی که دشواری ها را تحمل کرده اند، غبطه می خورند. 

معظم له تاکید کرند: البته مشکلات و سختی های این دنیا زمانی در آخرت پاداش بزرگتری خواهد داشت که در راه و مسیر اهل بیت علیهم السلام باشد، نه مشکلات فردی و شخصی.

آیت الله العظمی شیرازی مدظله، با اشاره به فراز دوم سخن امیرمومنان علی علیه السلام، فرمودند:  این بخش از روایت بر عکس بخش قبلی است. به این شکل که اگر فردی زندگی خود را در آرامش و آسایش گذرانده باشد و در روز قیامت پاداش و مقام  کام کسانی را ببیند که در زندگی دنیا راحتی و آسایش نداشته اند، آرزو می کند ای کاش در دنیا آرامش و آسایش و راحتی نمی داشته است.

معظم له تصریح کردند: این دو جمله ارزشمند و گهربار امیرمومنان علی علیه السلام کافی است که انسان را به سبب وجود سختی ها از انجام کارهای  حرام و خارج شدن از مسیر درست باز دارد و از  ضعیف شدن اعتقادات و رویگردانی از بندگی و عبادت جلوگیری نماید. 

آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله، در ادامه تاکید فرمودند: امام حسین علیه السلام در نصف روز مصیبت های سنگینی دیدند و چنانکه در روایات شریفه آمده هرچه مصیبت و بلاهای آن حضرت فزونی می گرفت، چهره مبارکشان نورانی تر و درخشان تر می شد. زیرا آن حضرت می دانستند خدا در عوض صبر و تحمل بر مشکلات و بلایای روز عاشورا بر درجات آن حضرت می افزاید.

مرجعیت شیعه در پایان رهنمودهای ارزشمند خود فرمودند: شما را به توجه به جوانان سفارش می کنم. 

شما باد آنها را جذب نموده و در مسیر واقعی اهل بیت علیهم السلام حفظ کنید؛ این موضوع در روزگار ما کاملاً ضرورت دارد. روزگاری که ساماندهی گسترده ای برای فاسد کردن اخلاق و عقیده از سوی غرب و شرق و داخل و خارج کشور صورت میگیرد است که باید ظلم به خانواده و ظلم اجتماعی را هم بر آن افزود.

 انتظار نداشته باشید که جوانان به ارشاد و راهنمایی های شما تن بدهند ولی شما وظیفه دارید آنان را نصیحت نموده و راه صحیح را به آنان نشان دهید.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا