مرجعیت شیعه

تاکید بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی بر لزوم حضور جوانان در کارها و مسئولیت‌ها

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی به مناسبت روز جهانی مهارت‌های جوانان بیانیه‌ای صادر کرد. 

 

 

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی به مناسبت روز جهانی مهارت‌های جوانان بیانیه‌ای صادر کرد. 

در این بیانیه آمده است: بر اساس جدیدترین آماری که سازمان ملل متحد ارائه نموده، بیش از 1/2 میلیارد جوان 15 تا 24 ساله 16 درصد جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند و اگر توانمندی‌های آنان که انرژی فوق العاده‌ای به شمار می‌روند بر پایه اصول و مبانی انسانی و عادلانه در مسیر رشد و توسعه قرار داده شود، جامعه انسانی را از شکوفایی، ثبات و امنیتی فوق العاده برخوردار می‌کند.

 

این بیانیه افزود: بنا به داده‌های متخصصان و کارشناسان، شرکت دادن جوانان در امور مختلف راهکاری است برای پیشگیری از چالش‌هایی از قبیل بیکاری، فقر، عدم مساوات جنسیتی، جنگ‌ها و نیز 

 مهاجرت. 

این بیانیه ادامه داد: مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی در مناسبت‌های مختلف و در خلال بیانات خود بخش بزرگی را به موضوع جوانان و راه‌های ارتقا بخشیدن به مسئولیت‌های آنان، به ویژه در جهان اسلام اختصاص داده‌اند؛ جهانی که از بحران‌های اجتماعی فراوانی در رنج است.

برای مثال معظم له فرموده اند: ایجاد فرصت‌های شغلی توسط حکومت‌ها و نظام‌های حاکم برای جوانان امری بدیهی است، تا جوان گرفتار آفت و عوارض ویرانگر و نابود کننده بیکاری نشود؛ زیرا جوان بیشتر و بهتر از دیگران کار می‌کند. 

این بیانیه افزود: مرجع عالیقدر تأکید دارند که از حقوق جوانان بر جامعه و سران این است که شغل و زندگی مناسبی برای آنان تأمین کنند تا نسلی پایبند به تسامح، بیدار و آگاه به حقوق بشر به وجود آید و در این باره فرموده اند: آموزش، تمرین و آشناکردن جوانان با انتخابات آزاد و نهادهای برآمده از قانون اساسی و رقابت مثبت و انواع آزادی‌های صحیح اسلامی امری است ضروری که نباید آن را نادیده گرفت. 

معظم له در تبیین این معنا فرموده‌اند: «اگر فضای آزادی برای انسان فراهم نشود، به هیچ وجه نباید انتظار نوآوری، پیشرفت و رشد توانمندی‌ها را از او داشت».

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی در پایان بیانیه خود آورده: ما با مغتنم شمردن این فرصت جهانی، رهنمودهای مرجعیت شیعه را به گوش رهبران و سران جوامع انسانی، صاحب نظران و تمام افراد ذی ربط با امور انسانی می‌رسانیم و امیدواریم که شنوای آموزه‌های حکیمانه ایشان باشند تا مصالح و منافع انسان‌ها با هر نام و نژاد و قومیت و دینی تحقق یابد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا