مرجعیت شیعه

توصیه مرجعیت شیعه حضرت آيت الله العظمی شيرازی در رسیدگی به نيازهای مردم در ديدار جمعی از مؤمنان شهر تهران

مرجعیت شیعه بر رسیدگی به نیازهای مردم و برطرف کردن آن ها تاکید کردند.

 

 

مرجعیت شیعه بر رسیدگی به نیازهای مردم و برطرف کردن آن ها تاکید کردند.

به گزارش شیعه ویوز بزرگ مرجع جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی که میزبان جمعی از بازاريان و قشرهای مختلف مردم تهران بودند ضمن تأکید بر ضرورت رفع نیازهای مردم فرمودند:

بی ترديد شما نيازهايی به درگاه خدای متعال داريد که به برآورده شدن آن اميد بسته ايد. اگر خواهان برآورده شدن نيازها و حاجات خود هستيد، تصميم بگيريد در حدّ توان برای برطرف کردن نيازهای ديگران بکوشيد.

ايشان در تبيين اين مطلب فرمودند: در حديث شريف از معصوم عليهم السلام آمده است که فرموده اند: «ارحم من في الأرض، يرحمک من في السماء؛ بر زمينيان رحم کن [تا] آن که در آسمان است (خدای رحمان و رحيم) بر تو رحمت آورد».

بنابراين، هر کسی از نزدیکان و اطرافیان برای برطرف شدن نياز خود به سمت شما بيايد و بتوانيد نياز و حاجت او را برآورده سازيد، خدای متعال نيز حاجات شما را برآورده می کند.

معظم له افزودند: اگر کسی برای رفع نياز مالی يا وام مورد نياز خود نزد شما آمد، در صورتی که خود از عهده تأمين نياز او بر نمی آييد، با وساطت نزد ديگران برای رفع مشکل او بکوشيد و دريغ نکنيد. 

مرجعیت شیعه همچنین به رسیدگی به مشکلات بیماران و یاری رساندن به آن ها تأکید کردند.

حضرت آيت الله العظمی شيرازی در پايان سخنان خود برای حاضران دعا کردند و فرمودند: از خدای متعال مسألت دارم که همگی شما را در اين راه موفق بدارد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا