مرجعیت شیعه

اعلام مبلغ زکات فطره رمضان المبارک1440، از سوی دفتر مرجعیت شیعه حضرت آیت الله العظمی شیرازی

دفتر مرجعيت شيعه «آيت الله العظمی سید صادق شيرازی»مدظله، در شهر مقدس قم، در پيامی نظر معظم له درباره مبلغ، نوع و ميزان فطریه و کفاره امسال، را اعلام کرد.

 

دفتر مرجعيت شيعه «آيت الله العظمی سید صادق شيرازی»مدظله، در شهر مقدس قم، در پيامی نظر معظم له درباره مبلغ، نوع و ميزان فطریه و کفاره امسال، را اعلام کرد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از دفتر معظم له، نظر مبارک ایشان درباره ميزان فطريه، کفاره و قيمت آن در سال جاری به این شرح است:

در کشور ايران، ميزان فطريه گرچه قوت غالب برنج بوده، کافی است سه کيلو گندم و يا قيمت آن باشد، که معادل 10000 تومان برای تهران، و 8000 تومان برای شهرستان ها است.

ميزان کفاره افطار غير عمد، برای هر روز «750 گرم» طعام مثل نان است که مبلغ آن معادل 2000 تومان براي شهرستان ها و 3000 تومان برای تهران می باشد.

بر اساس این گزارش، ميزان کفاره افطار عمد، براي هر روز اطعام 60 فقير با احتساب هر کدام «750 گرم» طعام مانند نان، معادل 120.000 تومان براي شهرستان ها، و 180000 تومان برای تهران می باشد.

قابل توجه است که طبق فتوای معظم له فطریه بر خود انسان و افرادی که نان خور او هستند و میهمانی که عرفاً نان خور صاحب خانه به حساب آید واجب می باشد، ولی اگر عرفاً نان خور حساب نشود گرچه در افطار شب عید فطر میهمان ایشان باشد فطریه او به عهده خودِ میهمان است.

ضمناً سایر مقلدین معظم له در سراسر جهان، می توانند طبق گفته های فوق، زکات فطره و کفاره خود را به قیمت شهر و منطقه خود محاسبه نموده و یا جهت کسب اطلاع بیشتر به دفاتر رسمی و وکلای معظم له در سایر کشورها مراجعه نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا