مرجعیت شیعه

قدردانی از رایگان شدن ویزای بین ایران و عراق

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی از لغو دریافت هزینه¬ی ویزا میان کشورهای ایران و عراق قدردانی کرد و خواستار اقدامات بیشتری در این راه شد.

 

بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی از لغو دریافت هزینه¬ی ویزا میان کشورهای ایران و عراق قدردانی کرد و خواستار اقدامات بیشتری در این راه شد.

در پی تصویب مصوبه¬ی عدم دریافت هزینه روادید میان دو کشور عراق و ایران برای زائران دو کشور، بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی بیانیه ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است:

میلیون ها شیعه و محب و پیرو اهل بیت علیهم السلام خود را برای شرکت و حضور در شعائر امام حسین علیه السلام به مناسبت فرارسیدن ماه معظم شعبان آماده می کنند و بدین وسیله پایبندی و تعهد خویش را به ارزش های اسلامی و انسانی اعلام، و بر آن تأکید می¬کنند.

بنیاد جهانی حضرت آیت الله العظمی شیرازی در ادامه لغو هزینه ویزای سفر زائران ایرانی به عراق را گامی مهم در جهت استحکام بخشیدن به روابط میان دو کشور عراق و ایران دانست و افزود: از دولت ایران می خواهیم که به این منظور تمام موانع مالی و اداری مرتبط با زیارت عتبات عالیات را حذف کند و دستگاه های ذی ربط را وادارد که عوارض ویزا و سایر موانع را بردارند تا تمام دوستداران و عاشقان اهل بیت علیهم السلام از جای جای این جهان بتوانند به بهترین و کامل ترین وجه در مراسم زیارت و شعائر حسینی شرکت کنند. پ

بنیاد در پایان بیانیه خود گفته : بایسته توجه است که ایران در این زمینه از بارزترین و ممتازترین موقعیت استراتژی برخوردار است وانگهی همگان از منافع مادی و معنوی این موضوع بهره مند خواهند شد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا