مرجعیت شیعه

تاسیس اولین مرکز اسلامی شیعیان در کشور اتیوپی توسط کمیته جهانی حضرت سید الشهدا علیه السلام

قرارداد تأسیس «اولین مرکز اسلامی شیعیان» در کشور «اتیوپی»، از سوی «کمیته جهانی حضرت سید الشهدا علیه السلام» منعقد شد. 

 

قرارداد تأسیس «اولین مرکز اسلامی شیعیان» در کشور «اتیوپی»، از سوی «کمیته جهانی حضرت سید الشهدا علیه السلام» منعقد شد. 

در عمل به فرمایشات مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی (مدظله)  مبنی بر گسترش معارف اهل بیت علیهم السلام و شناساندن خاندان عصمت و طهارت به ملت های مختلف، کمیته جهانی حضرت سیدالشهدا علیه السلام، قرارداد تأسیس نخستین مرکز اسلامی شیعیان در کشور اتیوپی را منعقد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر بزرگ مرجع جهان تشیع، این توافق نامه میان «دکتر جمیل کمال» نماینده کمیته مذکور، و حجت الاسلام «شیخ محمد عبدو سعید» از فعالان شیعه در کشور اتیوپی، به امضا درآمد؛ که طی آن مقرر شد در چهار ماه آینده اولین مرکز اسلامی شیعیان در شهر «آدیس آبابا» – پایتخت کشور اتیوپی – تأسیس شود.

دکتر جمیل کمال در این رابطه گفت: جمعیت شیعیان دوازده امامی در کشور اتیوپی، بسیار اندک است و آشنایی رئیس جمهور جدید این کشور با معارف مسالمت آمیز مذهب شیعه اثنی عشری و استقبال خوب او از این مذهب، موجب شد تا کمیته جهانی حضرت سیدالشهدا علیه السلام تصمیم به تأسیس نخستین مرکز اسلامی شیعیان در اتیوپی بگیرد.

کمیته جهانی حضرت سیدالشهدا علیه السلام، یکی از مراکز مرتبط با دفتر مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی است که به همت شیعیان کویت در زمینه های مذهبی و خیریه به فعالیت مشغول است.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا