مرجعیت شیعه

پیاده روی بزرگ اربعینی شیعیان انگلیس در پایتخت این کشور

مراسم اربعین حسینی با حضور هزاران تن از شیعیان برگزار شد.

 

مراسم اربعین حسینی با حضور هزاران تن از شیعیان برگزار شد.

پیاده روی اربعین حسینی بعد از ظهر روز یکشنبه با حضور هزاران تن از شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، در مرکز لندن پایتخت کشور انگلیس برگزار شد.

به گزارش شیعه ویوز، دوستداران سید الشهدا علیه السلام، از ملیت های گوناگون همانند سال های گذشته پس از تجمع در میدان «ماربل آرچ» در نزدیکی «هاید پارکِ لندن»، در خیابان های مرکزی پایتخت انگلیس ضمن پیاده روی، به عزاداری پرداختند.

در سی و هشتمین مراسم سوگواری و راه پیمایی اربعین حسینی در شهر لندن، شیعیان کشورهای مختلف ازجمله ایران، عراق، سوریه، لبنان، پاکستان، نیجریه، افغانستان و بحرین شرکت داشتند.

در جریان تجمع سوگواران حسینی در میدان «ماربل آرچ»، سخنرانان درباره اهداف حرکت امام حسین علیه السلام و نیز ابعاد مختلف دین اسلام، به زبان های مختلف سخن گفتند.

هیات های عزاداری و سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام، با لباس های سیاه و حمل پرچم های سبز و سیاه و علم و کتل های سنتی مزین به نام «امام حسین و حضرت عباس علیهما السلام»؛ در قلب پایتخت انگلیس ندای الله اکبر، یاحسین، یا اباالفضل، یا شهید و هیهات من الذّله سردادند.

در این مراسم علما، فضلا و نمایندگان مراجع تقلید از جمله «حجت السلام و المسلمین شیخ عبد الرحمان الحائری»، وکیل مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق شیرازی مدظله، حضور داشتند.

گفتنی است طی این پیاده روی اربعینی که به سبک مشایه در مسیرهای منتهی به شهر مقدس کربلا برگزار شد، عزاداران مسیری به طول 5 کیلومتر در بیش از سه ساعت پیمودند و در مسیر مورد پذیرایی قرار گرفتند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا