مرجعیت شیعه

تاکید آیت الله العظمی وحید خراسانی بر اهمیت و جایگاه روز غدیر خم

همه عالم و حساب و کتاب الهی معیاری دارد و غدیر و ولایت نیز بر اساس همان معیار شناخته می‌شوند.

به گزارش شیعه ویوز ، آیت‌الله العظمی وحید خراسانی در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم اظهار کردند: روز عید غدیر خم از اهمیت و جایگاه والایی در اسلام برخوردار است و باید گفت قرآن ناطق همان کسی است که روح کتاب آسمانی به اوست.

این مرجع تقلید با بیان اینکه باید عید غدیر را در ابعاد مختلف شناخت و آن را گرامی داشت خاطرنشان کردند: همه عالم و حساب و کتاب الهی معیاری دارد و غدیر و ولایت نیز بر اساس همان معیار شناخته می‌شوند.

آیت‌الله العظمی وحید خراسانی ادامه دادند: آن کس که حقیقت غدیر را به کمال می‌داند خداست؛ باید گفت نسبت اهمیت و درجه غدیر نسبت به اعیاد دیگری چون فطر و قربان ، نسبت افضل است به فاضل و این امر نشان‌دهنده جایگاه غدیر و عید امامت در اسلام است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه اسلام بدون بیان ولایت ناقص می‌ماند تصریح کردند: دین الهی در این روز و با اعلان ولایت امیرالمومنین علیه السلام  تکمیل شد همچنان که رسالت انبیای الهی نیز با همین مسئله کامل شد.

 

{mp4remote}http://host10.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/263/dcb6b9b759911f6522e241849922e3a8788845.mp4{/mp4remote}

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا