مرجعیت شیعه

نهضت حسینی همچنان چراغ راه آزادگان در مقابله با ستمگران است

آیت الله العظمی حکیم مدظله، طی سخنانی گفتند: حرکت سید الشهدا علیه السلام چراغ راه مقابله با ظالمان و ستمگران است.

 

آیت الله العظمی حکیم مدظله، طی سخنانی گفتند: حرکت سید الشهدا علیه السلام چراغ راه مقابله با ظالمان و ستمگران است.

آیت الله سید محمد سعید حکیم مدظله، از مراجع تقلید شیعه طی سخنانی در جمع دانشجویان، ضمن یاد آوری حرکت حسینی طی سخنانی گفتند: نهضت سید الشهدا علیه السلام، تحول مثبتی در جامعه اسلامی و تفکر جامعه در خصوص مسائل دینی و دنیوی بوجود آورد و روح اسلام محمدی را زنده کرد.

ایشان ادامه دادند: امروز نیز آزادگان از این سرچشمه سیراب می شوند و این نهضت را چراغ راه خود در مقابله با ظالمان و ستمگران قرار می دهند.

معظم له بر جانفشانی امام حسین علیه السلام اشاره نموده و تاکید کردند: حضرت سید الشهدا علیه السلام با صبر و جانفاشانی در را خدا از دین حفاظت کردند و در این راه هر چه داشتند فدا نمودند تا دین را از انحراف دور کرده و دروغ گو بودن بنی امیه را برملا سازند؛ این راه الهی  پی ریزی شده تا اعتقادات و باورهای تشیع دچار لغز نشود.

ایشان افزودند: امام حسین علیه السلام این نهضت را برپا کردند تا بعد از ایشان، پیروان اهل بیت علیهم السلام در این راه حرکت کنند و با این راه است که علاوه بر رستگاری می توانیم نزد ملت های جهان مورد احترام و تقدیر قرار گیریم.

این مرجع تقلید شیعه در پایان جوانان مؤمن را به استقامت در راه امام حسین علیه السلام و ارج نهادن به شعائر حسینی دعوت کردند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا