مرجعیت شیعه

آیت الله العظمی شیرازی : غدیر یعنی زندگی با امنیت، صلح و رفاه

مرجع عالیقدر جهان تشیع  آیت الله العظمی سید صادق شیرازی مدظله طی سخنانی فرمودند: غدیر، یعنی زندگی با امنیت، صلح و رفاه  که رسیدن به حکمت و درک عمیق  این مباحث، بدون تمسک به کلام اهل بیت علیهم السلام ممکن نیست.

 

مرجع عالیقدر جهان تشیع  آیت الله العظمی سید صادق شیرازی مدظله طی سخنانی فرمودند: غدیر، یعنی زندگی با امنیت، صلح و رفاه که رسیدن به حکمت و درک عمیق این مباحث، بدون تمسک به کلام اهل بیت علیهم السلام ممکن نیست.

معظم له ادامه دادند: ما گوشه هایی از غدیر را به کمک کلام اهل بیت علیهم السلام درک کرده و عظمت غدیر را شناختیم.

ایشان ادامه دادند: احیای غدیر، احیای کلیه مفاهیم عدالت، اداره صحیح همه امور زندگانی، ایجاد امنیت برای مردم، نجات آنها از محرومیت، فلاکت، تبعیض و بدرفتاری است و همین امور بس است تا به مراتب عالیه غدیر پی ببریم.

آیت الله العظمی شیرازی افزودند: در حکومت امیرالمومنین علیه السلام به عنوان یک حکومت اسلامی همه در سایه امنیت، صلح و بدون تبعیض طبقاتی زندگی می کردند و هیچ محلی برای گرسنگی ، انحراف ، گمراهی و اموری از این قبیل وجود نداشت؛ لذا حکومت هایی که خود را اسلامی می دانند باید از جامعه ای اینگونه برخوردار باشند. 

معظم له افزودند: در حکومت امیرالمومنین علیه السلام همگان در عدالت اسلامی به سر می برند؛ فرقی بین حاکم و رعیت، و فقیر و ثروتمند نبود؛ هرچند امروزه در برخی نقاط جهان شاهد عدالت هایی هستیم امام هیچکدام به سطح ایده آل نرسیده و نمی رسد.

ایشان تاکید کردند: عدالت های امروزی قطره ای کوچک در دل اقیانوس بزرگی از عدالت در حکومت امیرالمومنین علی علیه السلام هستند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا