مرجعیت شیعه

آیت الله العظمی بشیر النجفی: جهانیان باید تفاوت میان مسلمانان واقعی با مدعیان اسلام را بشناسند

آیت الله العظمی شیخ بشیر النجفی مدظله، با ماکسیم ماکسیموف سفیر روسیه در عراق دیدار و گفت وگو کردند.

 

آیت الله العظمی شیخ بشیر النجفی مدظله، با ماکسیم ماکسیموف سفیر روسیه در عراق دیدار و گفت وگو کردند.

این مرجع تقلید شیعه، توسعه و گسترش راه های همکاری مشترک میان عراق و روسیه در زمینه های مختلف به ویژه اقتصادی و فرهنگی را بسیار مهم توصیف کردند.

معظم گسترش روابط مشترک را به سود ملت های عراق و سوریه خوانده و اظهار داشتند که سرمایه گذاری در عراق سبب پایان بحران بیکاری در این کشور خواهد شد.

ایشان همچنین طی سخنانی با اشاره به سنی های تندرو، تصریح کردند: جهانیان باید تفاوت میان اسلام واقعی که پرچمدار صلح و محبت و برادری میان همه بشریت است با کسانی که مدعی اسلام هستند را بشناسند.

این مرجع تقلید شیعه ادامه دادند که گروه دوم که مدعی اسلام هستند به انتشار فرهنگ خشونت و قتل و آواره کردن مردم می پردازند.

معظم له خاطرنشان ساختند: همگان باید بدانند که مسلمانان واقعی با آنهایی که فقط اسم مسلمان را برخود نهاده اند، تفاوت فاحشی دارند.

آیت الله العظمی بشیر النجفی افزودند: نجف اشرف به سخنان امیرالمومنین علیه السلام مبنی بر برادری میان مردم و همچنین سخنان امام حسین علیه السلام، مبنی بر نفرت و دوری از جنگ پایبند است و اگر همه جهانیان به این سخنان پایبند بمانند هیچ جنگی در جهان رخ نخواهد داد.

سفیر روسیه در عراق نیز از دیدار با این مرجع تقلید شیعه ابراز خرسندی کرد و گزارشی از اوضاع مسلمانان در این کشور به ویژه عراقی های ساکن روسیه به ایشان ارائه نمود.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا