مرجعیت شیعه

دیدار آیت الله بحرالعلوم با مرجع عالیقدر شیعیان جهان، حضرت آیت الله العظمی شیرازی

بنده قرن فعلی را بی تردید قرن علی بن ابی طالب و قرن اهل بیت علیهم السلام می دانم. 

به گزارش شیعه ویوز  ، روز دوشنبه، هجدهم شوال المکرم 1434ق (4/6/1392) آیت الله سید محمد بحرالعلوم (عضو شورای حکومتی سابق عراق) در شهر مقدس قم با مرجع عالیقدر شیعیان جهان، حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی مدظله العالی دیدار نمودند و از سوی معظم له مورد استقبال قرار گرفتند. 

در ابتدای این دیدار، آیت الله بحرالعلوم گزارشی از اوضاع سیاسی و آخرین و تازه ترین رخدادهای عراق و ستم هایی از قبیل ظلم ها، کشتار و نسل کشی که در حق شیعیان و دوستداران اهل بیت علیهم السلام در عراق روا داشته می شود سخن گفتند و از وضعیت شیعیان عراق، وجود ناامنی ها، ناتوانی ها و کمبودهای خدماتی و معیشتی مطالبی را خدمت مرجعیت جلیل القدر شیعه عرضه داشتند. 

سپس مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی در بیاناتی با اشاره به زوال ظلم و نابودی ستمکاران و دشمنان اهل بیت علیهم السلام آن هم در آینده ای نزدیک فرمودند: حال و هوا و شرایط ناصبی ها، دشمنان و منحرفان از اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام رو به زوال و نابودی است و در مقابل، پیروان اهل بیت علیهم السلام همواره هوشیار و رو به پیشرفت می باشند و بنده قرن فعلی را بی تردید قرن علی بن ابی طالب و قرن اهل بیت علیهم السلام می دانم. 

معظم له در بخش دیگری از سخنانشان خطاب به پیروان اهل بیت علیهم السلام فرمودند: تمام شیعیان و پیروان اهل بیت علیهم السلام خصوصاً شیعیان عراق می بایست به زیور تحمل آراسته و به صبر پایبند باشند و البته این اوصاف در ملت عراق به وضوح دیده می شود و خدای متعال در این معنا می فرماید: «وَلَمَن صَبَرَ وَغَفَرَ إِنَّ ذَلِکَ لَمِنْ عَزْمِ الْأُمُورِ؛(شوری/43) و هرکه صبر کند و درگذرد، مسلماً این[خویشتنداری، حاکی] از اراده ی قوی [در] کارهاست». 

حضرت آیت الله العظمی شیرازی مدظله العالی همچنین تأکید نمودند: به یاری خدای تبارک و تعالی، با صبر، تحمل و همصدایی شیعیان اهل بیت علیهم السلام در موالات اهل بیت عصمت و طهارت و برائت از دشمنانشان در آینده ای نزدیک، پیروزی به اذن خدای متعال از آنِ ملت عراق خواهد بود ان شاء الله تعالی. 

در پایان این دیدار آیت الله سید محمد بحرالعلوم به پاس فرصت این دیدار از سوی مرجع عالیقدر ضمن تشکر از مرجع عالیقدر، سیره خاندان معزز شیرازی را ارج نهاده و گفتند: روشی که این خاندان در پیش گرفته و بدان عمل می کنند، شیوه ای منحصر به فرد، مسالمت آمیز و آرام است، لذا خدای متعال آن را بالندگی و رشد بخشیده است. از خدای متعال برای این خاندان توفیق روز افزون جهت ادامه راه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را خواهانم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا