Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
جهان اسلام

شمار آوارگان عملیات نینوا از ۴۳۳ هزار نفر فراتر رفت/ آوارگی بیش از ۲۰۰ هزار ساکن غرب موصل

وزارت مهاجرت عراق از افزایش شمار آوارگان عملیات آزادسازی استان مرزی شمال غرب این کشور به بیش از ۴۳۳ هزار نفر خبر داد.

 

وزارت مهاجرت عراق از افزایش شمار آوارگان عملیات آزادسازی استان مرزی شمال غرب این کشور به بیش از ۴۳۳ هزار نفر خبر داد.

بخش اطلاعات و پژوهش وزارت مهاجرت و آوارگان عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با گذشت بیش از پنج ماه از آغاز عملیات آزادسازی «استان نینوا» در شمال غرب این کشور، بیش از ۴۳۳ هزار نفر از ساکنان این استان مرزی آواره شده اند.

بر اساس این گزارش، وزارت مهاجرت و آوارگان عراق در بیانیه خود در این باره تاکید کرد که از مجموع ۴۳۳ هزار و ۸۵۶ آواره استان نینوا، بیش از ۲۰۱ هزار آواره از ساکنان بخش غربی شهر موصل ـ مرکز استان نینوا ـ هستند که عملیات نیروهای عراقی برای آزادسازی آن از اشغال سنی های تندروی در اواسط ماه گذشته میلادی آغاز شده و همچنان در جریان است.

بنا بر آن چه در بیانیه این وزارتخانه آمده، از مجموع ۲۰۱ هزار و ۲۷۵ آواره غرب موصل، نیز نزدیک به ۷۲ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش شرقی و آزاد شده این شهر اسکان داده شده اند.

یادآور می شود که «حیدر العبادی»، نخست وزیر عراق در اواسط ماه اکتبر سال گذشته میلادی  ـ اواخر مهرماه ـ فرمان آغاز عملیات «نینوا ما می آییم» برای آزادسازی تمامی مناطق تحت اشغال عناصر داعش در این استان را صادر کرد.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا