جهان اسلام

برخورد پاکستان با خطیب افراطی لال مسجد

دولت پاکستان، اجازه برگزاری جلسه به مولانا «عبدالعزیز» از افراطیون پاکستان را نداد و نیروهای پلیس در اسلام‌آباد با محاصره «لال مسجد» از ورود وی به مسجد جلوگیری کردند.

 

دولت پاکستان، اجازه برگزاری جلسه به مولانا «عبدالعزیز» از افراطیون پاکستان را نداد و نیروهای پلیس در اسلام‌آباد با محاصره «لال مسجد» از ورود وی به مسجد جلوگیری کردند.

پس از اعلام رهبر بسیاری از سنی های تندروی پاکستان، مبنی بر برگزاری جلسه در « لال مسجد» در اسلام آباد، پلیس این شهر ساعت‌ها قبل  از زمان اعلام شده برای برگزاری این جلسه تمام مسیرهای منتهی به لال مسجد را مسدود کرده است.

مولانا عزیز اعلام کرده بود که در مواجه با اهانت به مقدسات در شبکه‌های اجتماعی نشستی را با حضور سایر رهبران افراطی در لال مسجد دایر می‌کند که با مخالفت دولت اسلام‌آباد مواجه شد.

وی مدعی شده بود که در این نشست قرار است رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس ستاد ارتش پاکستان نیز حضور یابند که اظهارات وی  واکنش صریح مقامات ارتش پاکستان را در پی داشت.

به گفته فعالان مدنی پاکستان، در پی توهین به بعضی مقدسات در رسانه های جمعی، «مولانا عبدالعزیز» با سوءاستفاده ابزاری از این موضوع، می خواسته بار دیگر  لال مسجد را کانون توجه قرار دهد.

از طرفی «عبدالرحمن معاویه» امام جمعه این مسجد در سخنانی تحریک آمیز، شیعیان را تهدید کرده و گفته بود: هیچ قدرتی در پاکستان نمی‌تواند مانع از برگزاری گردهمایی ما بر علیه مردم شیعه شود.

 «لال مسجد» که یکی کانون های اصلی سنی های تندرو و تربیت تروریست ها در پاکستان محسوب می شود، در دوره «پرویز مشرف» توسط ارتش پاکستان تعطیل شد و تعدادی از تروریست های آن نیز به هلاکت رسیدند.

با این وجود فعالیت‌های «مولانا عبدالعزیز» خطیب سابق لال مسجد در «اسلام آباد» بر علیه دولت این کشور و شیعیان پاکستان همچنان ادامه دارد.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا