جهان اسلام

اهمال وزارت اوقاف مصر در رسیدگی به مساجد مزین به نام اهل بیت علیهم السلام

نمایندگان پارلمان مصر از اهمال وزارت اوقاف مصر در برابر مساجد مزین به نام اهل بیت علیهم السلام در این کشور به ویژه مسجد «سیده زینب» قاهره به شدت انتقاد کردند.

 

نمایندگان پارلمان مصر از اهمال وزارت اوقاف مصر در برابر مساجد مزین به نام اهل بیت علیهم السلام در این کشور به ویژه مسجد «سیده زینب» قاهره به شدت انتقاد کردند.

به گزارش خبرگزاری «المصری الیوم»، نمایندگان پارلمان مصر از وزارت اوقاف مصر به خاطر عدم رسیدگی به وضعیت مساجد تاریخی این کشور که مزین به نام اهل بیت علیهم السلام است، به ویژه مسجد «سیده زینب» علیها سلام در قاهره به شدت انتقاد کردند.

عبدالحمید کمال، نماینده پارلمان مصر از وزیر اوقاف این کشور تجدید نظر در صندوق نذورات مساجد و ساماندهی اموال این صندوق‌ها برای رسیدگی به مساجد را خواستار شد.

علاء عابد، دیگر نماینده پارلمان نیز از اهمال وزارت اوقاف در برابر مساجد بزرگ این کشور که از جاذبه‌های گردشگری نیز به شمار می آیند و هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این مساجد می‌آیند، به شدت انتقاد کرد و گفت: وزیر اوقاف مسئول چنین وضعیتی است.

علی عبدالعال، رئیس پارلمان نیز در تکمیل سخنان علاء عابد خطاب به وزارت اوقاف مصر گفت: بترسید از غضب اهل بیت علیهم السلام.

اسامه العبد نیز بیان کرد: بازدید هیئتی از نمایندگان مجلس از مسجد سیده زینب حکایت از اهمال بی‌سابقه در این مسجد دارد و کتابخانه آن با بیش از ۲۲۰۰ جلد نسخ خطی نادر در شرایطی نامناسب نگهداری می‌شود.

وی افزود: چنین وضعیتی به این دلیل است که مسجد سیده زینب علیها سلام در فهرست آثار باستانی قاهره ثبت نشده و تعجب برانگیزتر این است که وزارت آثار باستانی مصر آن را جزء آثار تاریخی نمی‌داند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا