جهان اسلام

محفل قرآنی ویژه نونهالان در نجف

مهد قرآن «أحباب الأمیر» وابسته به آستان مقدس علوی به مناسبت ایام مبارک ماه رجب، محفل انس با قرآن ویژه کودکان و نونهالان قرآنی برگزار کرد.

 

مهد قرآن «أحباب الأمیر» وابسته به آستان مقدس علوی به مناسبت ایام مبارک ماه رجب، محفل انس با قرآن ویژه کودکان و نونهالان قرآنی برگزار کرد.

«رنا الشمرتی»، مسئول مهد قرآن «أحباب الأمیر»، در رابطه با فعالیت‌های این آموزشگاه قرآنی گفت: یکی از مهم‌ترین اهدافی که مهد قرآن «أحباب الامیر»، دنبال می‌کند، شرکت‌دادن کودکان در جلسات و فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی به منظور مسئولیت‌پذیرکردن و رشد استعدادهای نهفته آنان است تا به نحو احسن با فرهنگ اهل بیت علیهم السلام و پیروی از آن آشنا شوند. 

وی افزود: این مهد قرآن به منظور رشد فکری و خلاقیت کودکان از شیوه‌های آموزشی نوین بهره می‌گیرد و آستان علوی به این منظور تمامی وسایل آموزشی و رفاهی لازم را برای آنان فراهم کرده است. 

مسئول مهد قرآن «أحباب الأمیر» وابسته به آستان مقدس علوی اظهار کرد: حفظ آیات کلام‌الله مجید و آموزش احکام و اخلاق اسلامی یکی از بخش‌های مهم دروس این مهد است و علاوه بر آن، مواد درسی دیگری از قبیل ریاضیات و الفبا نیز به کودکان آموزش داده می‌شود.

وی اضافه کرد: در کنار همه‌ این بخش‌های آموزشی، اوقات تفریح و سرگرمی نیز در نظر گرفته شده و اوقات ویژه‌ای به کودکان داده می‌شود تا به راحتی و آزادانه تمام هر آنچه را در ذهن دارند، بگویند، این شیوه سبب می‌شود شخصیت اجتماعی کودک به خوبی رشد کند.

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا