جهان اسلام

عربستان رکورد دار اعدام

سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که با اعدام 3 مرد دیگر در عربستان شمار اعدامی‌ها در این کشور از آغاز سال 2015 به 44 نفر رسید، که این رقم در مقایسه با همین مدت در سال گذشته 400 درصد رشد داشته است

 

سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که با اعدام 3 مرد دیگر در عربستان شمار اعدامی‌ها در این کشور از آغاز سال 2015 به 44 نفر رسید، که این رقم در مقایسه با همین مدت در سال گذشته 400 درصد رشد داشته است.

این سازمان خاطرنشان کرد که در عربستان سالانه ده ها نفر اعدام می شوند و برخی از این اعدامی ها مقابل مردم گردن زده می شوند.

در این گزارش همچنین به سرکوب فعالان عربستانی، جلوگیری از ابراز نظر مخالفان، شکنجه مستمر بازداشت شدگان، و بازداشت گسترده افراد، تبعیض مذهبی و دینی، و اخراج گروهی کارگران خارجی از این کشور، اشاره شده است

عفو بین الملل خاطرنشان کرد که بیش از نیمی از اعدامها در عربستان به دلیل مواد مخدر بوده، که این امر بیانگر آن است که ادعاهای این کشور در خصوص محدود بودن صدور حکم اعدام برای جرمهای بسیار خطرناک، دروغ محض است.

این سازمان همچنین به ادامه مخالفت مسؤولان عربستانی با ورود نمایندگان سازمانهای حقوقی مانند سازمان عفو بین الملل اشاره کرد.

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا