جهان اسلام

جشن هاي ماه صفر توطئه اي براي مبارزه با عزاداري و سياهپوشي شيعيان در ایام حزن آل الله

alt

مرکز تحقیقات و پژوهش شبکه جهانی امام حسین علیه السلام  در گزارشی اعلام کرد جشن هاي ماه صفر توطئه اي براي مبارزه با عزاداري و سياهپوشي شيعيان و محبان حسینی در ایام حزن آل الله می باشد

alt

به گزارش شیعه ویوز ، مرکز تحقیقات و پژوهش شبکه جهانی امام حسین علیه السلام  در گزارشی اعلام کرد جشن هاي ماه صفر توطئه اي براي مبارزه با عزاداري و سياهپوشي شيعيان و محبان حسینی در ایام حزن آل الله می باشد.

بر اساس تحقیقات به عمل آمده برگزاري جشنِ روزهای سوم و هفتم صفر يكي ديگر از مبارزات پهلوي با عزاداري وسياه پوشي محرم وصفر بود كه با مخالفت شيعيان ومراجع آن زمان بويژه مرحوم آيت الله العظمي بروجردي مواجه شد.

سوم و هفتم ماه صفر درهیچ یک ازتقویم های رسمی کشور تا قبل از وفات آیت الله العظمی بروجردی به عنوان روز ولادت ائمه ثبت نشده است و تمامی شیعیان جهان روز شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام را روز هفتم صفر می دانستند و علمای شیعه بیش از 5 قرن ملتزم به این موضوع بوده اند . در زمان حیات مرحوم آیت الله العظمی شیخ عبدالکریم حائری يزدي نیز علما و مراجع بر اساس همان سنت روز هفتم صفر را روز شهادت امام حسن مجتبی  علیهم السلام می دانستند و  اکنون نیز دفاتر مراجع در قم ، نجف وكربلا مجلس عزاداری برپا نموده و هیئت های عزاداری در شهرها به حرکت در می آیند.

شایان ذکر است شيعيان و ارادتمندان به ساحت مقدس آل الله درسراسر جهان به ويژه در كشور عراق، ايران، هندوستان، پاكستان، عربستان، سوريه، بحرين و غیره  ، در دو ماه محرم وصفر و به عزاداری و نوحه سرایی و سوگواری می پردازند.

 

{mp4remote}http://host11.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/288/202631696523c8071feb024999ec40a7862753.mp4{/mp4remote}

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا