جهان اسلام

پاکسازی شهر سامراء از وجود عناصر تروریستی داعش

 سخن‌گوی اداره مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که در این عملیات 40 تن از تروریست‌های این گروه به هلاکت رسیدند و نیروهای امنیتی توانستند همه مناطق سامراء را که عناصر گروه تروریستی داعش آنها را تحت کنترل درآورده بودند، پاکسازی کنند. 

 

به گزارش شیعه ویوز ، نیروهای اداره مبارزه با تروریسم عراق، سامراء را از وجود عناصر داعش پاکسازی کردند. سخن‌گوی اداره مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد که در این عملیات 40 تن از تروریست‌های این گروه به هلاکت رسیدند و نیروهای امنیتی توانستند همه مناطق سامراء را که عناصر گروه تروریستی داعش آنها را تحت کنترل درآورده بودند، پاکسازی کنند. وی تأکید کرد که عملیات پاکسازی و آزادسازی این مناطق به صورت کامل انجام شده است.

سخن‌گوی اداره مبارزه با تروریسم عراق همچنین از ادامه فعالیت یگان‌های گشتی برای جست‌وجو به دنبال باقی‌مانده عناصر داعش خبر داد.

فاضل البرواری، خلبان شیعه و فرمانده یگان طلایی ارتش عراق که دیروز با یورش به حرامیان حمله کننده به سامرا، آنها را از حاشیه حرم امام عسگری تا بیابان های اطراف سامرا بیرون راند، به شیعیان و اهل سامرا وعده داد که تا به هلاکت رساندن آخرین نفر از مهاجمان، دست از تعقیب فراریان برندارد. او خطاب به فراریان داعش اعلام کرد: برای تسویه حساب، در هر نقطه از زمین حضور خواهیم داشت.

تروریست‌‌های گروه مسلح موسوم به داعش، اوایل صبح  پنجشنبه 15 خرداد به قصد تسخیر شهر سامراء و تخریب مرقد مطهر امام علی النقی  و امام حسن عسکری علیهما السلام به این شهر حمله کردند که این تهاجم غافلگیرانه، با دفاع محافظان حرم و واکنش ارتش عراق، به ویژه نیروی هوایی این کشور دفع شد و امنیت به شهر بازگشت.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا