جهان اسلام

هشدار سازمان دیده بان حقوق شیعیان نسبت به تروریست خواندن فعالان شیعی بحرین 

بحرین در اوضاع پر تنشی به سر می برد، دولت این کشور سعی می کند تروریسم دولتی خود و همچنین  خشونت های امنیتی علیه شهروندان شیعه را قانونی جلوه دهد

 

srw01.jpg - 121.99 kb

به گزارش شیعه ویوز ، سازمان دیده بان حقوق شیعیان، نسبت به تصمیم دولت بحرین برای معرفی کردن سازمان های حقوقی و فعال، به عنوان سازمان های تروریستی ابراز نگرانی کرد.

بر اساس گزارش پایگاه رسمی این سازمان جهانی ، دولت با چنین تصمیمی در نظر دارد نظر جامعه بحرینی و جامعه بین المللی را نسبت به فعالیت های حقوقی تغییر دهد ، همچنین این تصمیم می تواند خشونت و سرکوب را علیه گروه های معترض  که خواهان تغییرات دموکراتیک و اصلاح طلبانه در کشور هستند، افزایش دهد .

سازمان دیده بان حقوق شیعیان در این بیانیه از دولت بحرین خواسته  تا تصمیم خود را تغییر داده  و در سیاست های سرکوب گرانه خود علیه شیعیان تجدید نظر نماید، همچنین در راه ایجاد گفت و گوی جدی و صلح با گروه های مخالف تلاش کند.

بحرین در اوضاع پر تنشی به سر می برد، دولت این کشور سعی می کند تروریسم دولتی خود و همچنین  خشونت های امنیتی علیه شهروندان شیعه را قانونی جلوه دهد و به این شکل تمام قوانین بشری و بین المللی تضمین کننده حقوق بشر و ملت را زیر پا بگذارد.

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا