جهان اسلام

توهین به حکومت اموی و یزید بن معاویه ممنوع است

رژیم بحرین به شدت از ماه‌های محرم و صفر به خصوص روزهای تاسوعا و عاشورا وحشت دارد و این مساله پس از شروع انتفاضه اخیر مردم مظلوم بحرین تشدید شده است. 

alt

 

به گزارش شیعه ویوز ، شیعیان بحرین همانند شیعیان دیگر کشورهای جهان سالروز شهادت امام حسین علیه السلام در روز عاشورا را گرامی می‌دارند. این دومین ماه محرم است که اوضاع سیاسی بحرین هنوز بی‌ثبات است.

 

روزنامه السفیر چاپ بیروت نوشت: شورای مدیریت اوقاف شیعه و رؤسای هیئت‌ها و حسینیه‌ها هر ساله برای بررسی سازماندهی مراسم عزاداری ماه محرم به خصوص با وجود سرازیر شدن روزانه حدود 170 هزار نفر از روستاهای مجاور، علاوه بر کسانی که از خارج از بحرین به این کشور می‌آیند با مسئولان وزارت کشور بحرین نشست تشکیل می‌دهند.

 

اما آماده‌سازی برای مراسم سال جاری خالی از تهدید نبود. روحانیون و وعاظی که در این مراسم سخنرانی و دسته‌های عزاداری را با اشعاری که وزارت کشور بحرین برخی از آن‌ها را حمله به نظام دانست رهبری کرد، فرا خوانده شدند. برخی نیز با تهمت‌های مختلفی مانند «توهین به دولت اُمَوی و حمله به یزید بن معاویه، خلیفه مسلمانان» مواجه شدند!

 

عبدالله الشملاوی وکیل مدافع  یکی از مداحان که تحت فشار و تعقیب قرار گرفته است در همین رابطه گفت: عبدالامیر البلادی مداح اهل بیت (ع) متهم به توهین به نظام شده و از شیخ حسن العالی که گفته مسلمانان دولت یزید را نمی‌پذیرند به اتهام توهین به دولت اموی بازجویی شده است. تعدادی دیگر از مداحان، روحانیون و سخنرانان نیز به علت اظهارات تاریخی که دولت آن‌ها را بر اوضاع کنونی و رهبران سیاسی قابل انطباق می‌داند فرا خوانده شده‌اند. برخی نیز برای بازجویی بازداشت شده‌اند.

 

جمعیت  الوفاق، حمله امنیتی گسترده که اعتقادات و شعائر دینی را هدف قرار داده است محکوم کرد.

 

این جمعیت اعلام کرد رژیم تلاش می‌کند از طریق فراخوانی وعاظ، سخنرانان، مداحان و مسئولان نهادهای عاشورایی و هیئت‌ها، بازداشت، تهدید، حملات غافلگیرانه و پاره کردن و برچیدن پلاکاردهای عاشورایی پس از یورش به مناطق و تحریک شهروندان، دهان‌ها را ببندد و آزادی عقاید در ماه محرم را کاملا محدود کند.

 

گفتنی است رژیم بحرین به شدت از ماه‌های محرم و صفر به خصوص روزهای تاسوعا و عاشورا وحشت دارد و این مساله پس از شروع انتفاضه اخیر مردم مظلوم بحرین تشدید شده است.

 

 

منبع : ابنا 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا