جهان اسلام

سرکرده گروه تروریستی وابسته به داعش به هلاکت رسید

سرکرده یک باند تروریستی وابسته به داعش در شمال لبنان به هلاکت رسید.

سرکرده یک باند تروریستی وابسته به داعش در شمال لبنان به هلاکت رسید.

ارتش لبنان اعلام کرد که نظامیان ارتش موفق شدند «خالد التلاوی» سرکرده یک باند تروریستی وابسته به داعش را در شمال این کشور به هلاکت برسانند.

به گزارش منابع محلی، نظامیان ارتش لبنان در  مزرعه «سهل دنحی» واقع در حد فاصل «الضنیة» و «زغرتا» در شمال  لبنان، با سه تن از عناصر  تروریستی که تحت تعقیب بودند درگیر شده و بعد از هلاکت تلاوی، پیگرد دو تروریست دیگر ادامه دارد.

ستاد فرماندهی ارتش لبنان  همچنین، امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که 3 نظامی لبنانی در درگیری با شماری از عناصر تروریستی در طرابلس واقع در شمال این کشور جان باخته اند.

طبق این بیانیه نظامیان ارتش لبنان هنگام تفتیش منزل «خالد التلاوی» یکی از تروریست‌های تحت تعقیب، به ضرب گلوله و بمب دستی تروریست‌ها جان باخته و یک تن دیگر مجروح شد.

حدود دو هفته قبل شعبه اطلاعات ارتش لبنان موفق شد عناصر یک هسته تروریستی مرتبط با گروهک داعش را بازداشت کند و این هسته قصد انجام عملیات امنیتی در داخل لبنان داشت.

ارتش لبنان گفته بود که ریشه‌کن کردن این هسته تروریستی در راستای عملیات پیشگیرانه و پیگیری دائم گروه‌های تروریستی مرتبط با آن انجام شده است و عناصر هسته مذکور در سلسله عملیات‌های امنیتی در دو منطقه «الشمال» و «البقاع» در تاریخ‌های مختلفی بازداشت شده‌اند.

این عناصر آموزش‌های نظامی دیده بودند و اسلحه و مهمات جنگی جمع‌آوری شده توسط آنها ضبط شد.

آنها همچنین چندین سرقت با هدف تأمین مالی فعالیت‌های هسته تروریستی انجام داده بودند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا