جهان اسلام

پیام سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام 1442

در آستانه فرا رسیدن ماه محرم الحرام 1442 سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان پیامی صادر کرد. 

 

در آستانه فرا رسیدن ماه محرم الحرام 1442 سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان پیامی صادر کرد. 

متن این پیام در زیر آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدای متعال فرموده است: «وَمَنْ یُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللهِ فَإِنَّهَا مِنْ تَقْوَی الْقُلُوبِ؛ این است [فرائض خدا] و هر کس شعائر خدا را بزرگ دارد، در حقیقت آن [حاکی] از پاکی دل هاست» (حج/32).

امت مسلمان در شرایطی استثنایی به استقبال سال هجری قمری و ماه محرم الحرام 1442 می‌رود؛ شرایطی که تلاش های همه جانبه و یک صدا و با یک هدف را می‌طلبد تا شعائر عاشورایی همانند سال‌های گذشته، اما با لحاظ داشتن بیماری فراگیر کرونا که همه جهان را دربرگرفته است برگزار شود.

کشورهای اسلامی و غیر اسلامی نیک می‌دانند که ماه محرم به ویژه دهه اول آن با مراسم ویژه شعائر حسینی و عاشورایی همراه است که مسلمانان شیعه مذهب از دیرباز تا به امروز آن را برگزار کرده و می‌کنند. وانگهی این مراسم و شعائر هماره بیشترین تفاعل با جان و دل مؤمنان داشته و دارد.

به دیگر بیان مسلمانان شیعه مذهب در طول تاریخ و تحت هیچ شرایطی از اقامه این شعائر و بزرگداشت و گرامیداشت یاد فاجعه خونین به شهادت رسیدن نواده پیامبر خدا صلی الله علیه وآله، حضرت امام حسین علیه السلام باز نایستاده و در برگزاری این مناسبت زنده کننده اسلام اصیل کوشیده‌اند؛ چراکه زنده نگاه داشتن آن را وظیفه هر مرد و زن مسلمان می‌دانند.

بنابراین، سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان از دولت های کشورهای اسلامی و غیر اسلامی می‌خواهد طی ماه محرم الحرام فضا و شرایط مناسب را برای احیای شعائر حسینی و روز عاشورا تدارک ببینند و تمام نیازهای بهداشتی را فراهم آورند تا آنان بتوانند این مراسم را هر چه بهتر و با شکوه تر برگزار کنند.

خواسته دیگر این سازمان آن است که شرکت کنندگان در این مراسم به تذکرها و رهنمودها و هشدارهای بهداشتی و سلامتی کاملاً توجه داشته باشند تا کسی از این بیماری خطرناک آسیب نبیند. خدای متعال مسلمانان را از تمام بلاها و بیماری‌ها و شرور ایمن گرداند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا