جهان اسلامموسسات جهانی شیعه

شیعه رایتس واچ: اقدامات ضد شیعی مانع اصلی برای مبارزه با کرونا در کشور پاکستان است

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان(شیعه رایتس واچ) طی بیانیه ای تبعیض مذهبی در مقابله با کرونا را در پاکستان محکوم کرد.

سازمان جهانی دیدبان حقوق شیعیان(شیعه رایتس واچ) طی بیانیه ای تبعیض مذهبی در مقابله با کرونا را در پاکستان محکوم کرد.

به گزارش شیعه ویوز، در این بیانیه آمده: در حالی که تمام جهان در حال مبارزه با شیوع ویروس کرونا است، اقدامات ضد شیعی در پاکستان سبب کند شدن اقدامات مقابله ای دولت در برابر این ویروس کشنده شده است. 

این بیانیه در ادامه با شرح یکی از رفتارهای نفرت محور علیه شیعیان در زمان مقابله با کرونا، آورده است: این اولین باری نیست که عدم تحمل مذهبی سبب شده تا مبارزه با ویروس کرونا در کشور پاکستان با موانعی روبرو شود. 

به گفته شیعه رایتس واچ، در ماه مارس، نیروهای داوطلبی از یک سازمان غیردولتی شیعی، به محض احراز هویت از شهر کراچی اخراج گشته و حتی در برخی نقاط اقلیت های دینی دیگر مانند مسیحیان برای دریافت کمک های پزشکی دچار مشکل شده اند. 

شیعه رایتس واچ ادامه داد: برخی از کارشناسان این انتظار را داشتند که با شیوع ویروس مهلک کرونا، تعصب های مذهبی و قومیتی کنار گذاشته شود، اما موارد متعددی از تبعیض، نشان دهنده ریشه های عمیق خشونت فرهنگی در پاکستان است.

این سازمان حقوق بشری در بیانیه خود افزود: گروه های اقلیت در پاکستان هر روز با تهدید انقراض روبرو می شوند و مسلمانان شیعه از اصلی ترین گروه های اقلیت در این کشور هستند. 

حداقل یکی از هر پنج پاکستانی مسلمان شیعه است. 

با گذشت سال‌ها، شیعیان پاکستان به طور ویژه هدف حملات تروریستی و بمب گذاران انتحاری بوده اند و حکومت این کشور نیز، اقدامات کافی برای محافظت از شهروندان مسلمان شیعه انجام نداده است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا