جهان اسلام

آمادگی نجف برای حضور میلیونی زوار در 28 صفر

shiawaves1816.jpg - 150.09 kb

 شهر نجف اشرف درحال آماده شدن برای استقبال ازمیلیون ها زائر فاروق اعظم و صدیق اکبر امیر المومنین علی علیه السلام

به گزارش خبرنگار شیعه ویوز در عراق ، شهر نجف اشرف درحال آماده شدن برای استقبال ازمیلیون ها زائر فاروق اعظم و صدیق اکبر امیر المومنین علی علیه السلام می باشد که در سالروز شهادت  حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله  به این شهر وارد می شوند .

رئيس کميته امنيتي در مجلس استان نجف اشرف گفت: در جلسه اتاق عمليات استان نجف اشرف حضور  23 هزار نيروي پليس و ارتش براي تامين امنيت زائران و مردم تصويب شد.

وی  با اشاره به اجرایی شدن طرح‌های امنیتی و خدمات‌رسانی برای میزبانی زائران نجف اشرف، گفت: پیش از طرح‌های ما در اربعین حسینی با موفقیت اجرایی شد و در این طرح نیز همچون طرح قبلی اداره‌های بهداشت، پلیس، آب، شهرداری‌ها و راهنمایی و رانندگی مشارکت خواهند داشت.

وی همچنین با اشاره به آمادگی کامل نیروهای امنیتی و خدماتی در این طرح، افزود: طرح میزبانی از زوار امیرالمومنین علی علیه السلام  از سه نقطه از استان نجف اشرف در ورودی استان بابل و ورودی‌های شمالی و جنوبی اجرایی می‌شود.

گفتنی است هر ساله در ایام شهادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و امام رضا علیه السلام میلیون ها عاشق و دلباخته مولای متقیان علی علیه السلام از اقصی نقاط عالم پیاده و سواره به شهر نجف اشرف وارد می شوند تا در این ایام به گرد وجود سید الاوصیا و جانشین به حق آخرین پیامبر رحمت به عزاداری و سوگواری به پردازند .

 

 {mp4remote}http://host11.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/300/4d70ba944059ad760cf038bfa6d3b83b899629.mp4{/mp4remote}

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا