جهان اسلام

راه‌یابی ۳۵ بانوی عراقی به مرحله نهایی مسابقات قرآن نخبگان

۳۵ بانوی عراقی از استان‌های کربلا، بابل، المثنی، دیوانیه و بصره به مرحله نهایی چهارمین دوره مسابقات ملی قرآن نخبگان عراق ویژه بانوان راه یافتند.

۳۵ بانوی عراقی از استان‌های کربلا، بابل، المثنی، دیوانیه و بصره به مرحله نهایی چهارمین دوره مسابقات ملی قرآن نخبگان عراق ویژه بانوان راه یافتند.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از دارالقرآن آستان مقدس حسینی، این بانوان حافظ قرآن از دانش‌آموختگان «طرح هزار حافظ قرآن»  این دارالقرآن هستند که به نمایندگی از این مرکز در مرحله نهایی چهارمین دوره مسابقات ملی قرآن نخبگان عراق ویژه بانوان حضور خواهند داشت.

أمل المطوری، مسئول مرکز قرآنی بانوان دارالقرآن آستان حسینی در اين باره گفت: مرحله مقدماتی این مسابقات با حضور بانوانی از استان‌های کربلا، بابل، المثنی، دیوانیه و بصره برگزار شد.

وی افزود: این مرحله از مسابقات در رشته حفظ قرآن و در ساختمان دارالقرآن آستان حسینی در شهر مقدس کربلا برگزار شد و در پایان نمایندگان این مرکز معرفی شدند.

المطوری در ادامه با اشاره به این که یک هیئت داوری متخصص به ارزیابی اجرای متسابقین پرداختند، گفت: مرحله نهایی چهارمین مسابقات کشوری بانوان نخبه عراق به همت مرکز ملی علوم قرآن وابسته به اداره اوقاف شیعیان عراق برگزار می‌شود و به همین خاطر هیئتی از این مرکز بر اجرای مرحله مقدماتی این مسابقات در کربلا نظارت داشت.

یادآور می‌شود، سومین دوره مسابقات ملی حفظ و تلاوت قرآن ویژه بانوان عراقی بهمن‌ماه سال ۹۷ به همت مرکز ملی علوم قرآن وابسته به اداره اوقاف شیعیان این کشور برگزار شد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا