جهان اسلام

برگزاری پیاده روی اربعین حسینی پر شورتر از گذشته در لندن

مراسم اربعین حسینی با حضور گسترده شیعیان در لندن برگزار شد.

مراسم اربعین حسینی با حضور گسترده شیعیان در لندن برگزار شد.

پیاده روی اربعین حسینی بعد از ظهر روز یکشنبه با حضور ده ها هزار تن از شیعیان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، در قلب شهر لندن پایتخت کشور انگلیس برگزار شد.

به گزارش شیعه ویوز، محبین سید الشهدا علیه السلام، از ملیت های گوناگون همانند سال های گذشته پس از تجمع در میدان «ماربل آرچ» در نزدیکی «هاید پارکِ لندن»، در خیابان های مرکزی پایتخت انگلیس ضمن پیاده روی، به عزاداری پرداختند.

در سی و نهمین مراسم سوگواری و پیاده روی اربعین حسینی در شهر لندن، شیعیان کشورهای مختلف ازجمله ایران، عراق، سوریه، لبنان، پاکستان، نیجریه، افغانستان و بحرین شرکت داشتند.

در جریان تجمع سوگواران حسینی در میدان «ماربل آرچ»، سخنرانان درباره اهداف حرکت سید الشهدا علیه السلام و نیز ابعاد مختلف دین اسلام، به زبان های مختلف سخن گفتند.

همچنین در این مراسم باشکوه، هیات های عزاداری و سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام، با لباس های سیاه و حمل پرچم های عزا و علم و کتل های سنتی مزین به نام امام حسین و حضرت عباس علیهما السلام؛ در مرکز پایتخت انگلیس ندای یاحسین، یا اباالفضل، یا شهید و هیهات من الذّله سردادند.

در این مراسم علما، فضلا و نمایندگان مراجع تقلید از جمله وکیل مرجعیت شیعه «آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی»مدظله، حجت الاسلام و المسلمین «شیخ عبد الرحمان الحائری» در کشور انگلیس حضور داشتند.

موسسه خیریه  IHDRFنیز، در این مراسم حضور یافته و ضمن معرفی خدمات خیریه خود به شیعیان، بروشورهایی را با هدف معرفی هرچه بیشتر شخصیت امام حسین علیه السلام در میان شهروندان انگلیسی توزیع کرد.

گفتنی است در این پیاده روی اربعینی که به سبک مشایه در مسیرهای منتهی به شهر مقدس کربلا برگزار شد، عزاداران مسیری به طول 5 کیلومتر را بیش از سه ساعت پیمودند و در مسیر توسط موکب ها مورد پذیرایی قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا