جهان اسلام

مرز شلمچه ، تا اربعین حسینی برای تردد انفرادی باز است

shiawaves1687.jpg - 144.41 kb

تقاضای زوار انفرادی و گروهی با توجه به فرارسیدن اربعین حسینی برای خروج از مرز شلمچه افزایش یافته است.

به گزارش شیعه ویوز ، مرز شلمچه از امروز تا اربعین حسینی برای خروج زوار و عاشقان سیدالشهدا به عتبات عالیات عراق گشایش یافت.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری خرمشهر گفت: تقاضای زوار انفرادی و گروهی با توجه به فرارسیدن اربعین حسینی برای خروج از مرز شلمچه افزایش یافته است.

آقای حیایی اهوازی با بیان اینکه صدور مجوز خروج زوار اربعین حسینی با همکاری سازمان حج و زیارت ساماندهی شد افزود: اکنون عوامل اجرایی اورژانس و بهداشت و درمان/ هلال احمر، شهرداری، عوامل کنترلی و امنیتی و خدمات شهری منطقه آزاد اروند آماده خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی در پارکینگ پایانه مرزی شلمچه می باشند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت سالن اداری پایانه مرزی شلمچه برای 500 نفر طراحی شده است گفت: این سالن گنجایش جمعیت پنج هزار نفر در روز را ندارد لذا مسوولان باید سالنی با ظرفیت بالا در این پایانه احداث کنند. 

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری خرمشهر خاطرنشان کرد: 85 هزار زائر اربعین حسینی سال گذشته از مرز شلمچه به کشور عراق سفر کردند.

حیایی اهوازی گفت: روزانه بین پنج تا 13 هزار زائر به صورت انفرادی/ گروهی و یا در قالب کاروان های حج و زیارت از نقطه صفر مرزی شلمچه به عراق سفر می کنند.

پیشتر خروج زوار انفرادی از مرز شلمچه به لحاظ قانون حج و زیارت ممنوع بود.

 

 {mp4remote}http://host13.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/288/c801f381115632c1c47703c082b1888e862741.mp4{/mp4remote}

 


منبع : واحد مرکزی خبر 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا