جهان اسلام

آیه ۳۲ سوره «مائده»، درخواستی که بر روی اتوبوس های بریتانیا نقش بست

با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان، درحالی که بیش از یک میلیارد مسلمان در سرتاسر جهان خودشان را برای روزه داری آماده می سازند،

 

با نزدیک شدن ماه مبارک رمضان، درحالی که بیش از یک میلیارد مسلمان در سرتاسر جهان خودشان را برای روزه داری آماده می سازند، کمپین «درخواست رمضان» توسط یک سازمان اسلامی در بریتانیا این هفته برای کمک به نیازمندان تشکیل شد.

طفیل حسین، مدیر موقت سازمان امداد اسلامی  بریتانیا در این باره گفت: امداد اسلامی راه حل هایی ابتکاری برای مشکل خشکسالی را توسعه داده است. همه ما در سال 1984 قحطی تکان دهنده اتیوپی را به یاد می آوریم و هرگز نمی خواهیم این گونه تصاویر را دوباره ببینیم. ما با کمک همدیگر می توانیم به کشاورزان کمک کنیم تا خودشان را برای خشکسالی در اتیوپی آماده سازند.

به گفته برگزارکنندگان کمپین، کمک های مالی جمع آوری شده می تواند در میان مردم در بیش از 30 کشور جهان توزیع شود.

تبلیغات امسال «درخواست رمضان» قرار است بر روی اتوبوس ها،  ایستگاهای اتوبوس، و بیلبوردهای مختلف در بریتانیا نصب گشته و این سئوال از مردم پرسیده شود: آیا می توانید آیه 32 سوره مائده باشید؟

در ترجمه آیه 32 سوره مائده آمده است: … هر کس نفسی را بدون حق و یا بی‌آنکه فساد و فتنه‌ای در زمین کرده، بکشد مثل آن باشد که همه مردم را کشته، و هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده است.

سازمان امداد اسلامی با الهام از این آیه سوره مائده از مسلمانان خواسته تا به نجات مردم در سرتاسر جهان کمک کنند.

گفتنی است سازمان «امداد اسلامی بریتانیا» 35 سال پیش در این کشور آغاز به کار کره است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا