جهان اسلام

امام حسین علیه السلام الگوی آزادی خواهان جهان

یک پژوهشگر لبنانی طی سخنانی امام حسین علیه السلام را، الگوی آزادی خواهان جهان دانست.

 

یک پژوهشگر لبنانی طی سخنانی امام حسین علیه السلام را، الگوی آزادی خواهان جهان دانست.

«ام کلثوم یاسر سبلانی» نویسنده و پژوهشگر لبنانی که در خلال مشارکت در پانزدهمین جشنواره فرهنگی ربیع الشهاده(بهار شهادت) سخن می گفت، عنوان کرد: حرکت بزرگ امام حسین علیه السلام با هدف تغییر وضعیت اسف بار امت اسلامی بود و عواطف آزادگان را برای آزادی جامعه از بردگی و خواری شعله ور کرد.

وی افزود: حماسه کربلا یکی از مهم ترین حوادث جهانی و بلکه از مهم ترین دستاورد های بشریت در میدان مبارزه با ظلم و طغیان است.

سبلانی تصریح کرد: حرکت امام حسین علیه السلام، یک اقدام منفعلانه و بی هدف نبود، بلکه حرکتی آگاهانه با دیدگاه و اهدافی مشخص بود.

وی ادامه داد: زمانی که در مورد امام حسین علیه السلام صحبت می کنیم، در مورد یک انسان عادی که زندگی کرده و بعد مرده و هیچ تأثیری بر زندگی نداشته صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد یک شخصیت مقدسی سخن می گوییم که در آسمان عظمت و بزرگی به پرواز در آمده و به بالاترین مراتب و مقام ها رسیده است که هیچ کس به آن نرسیده و نخواهد رسید.

این پژوهشگر لبنانی در پایان سید الشهدا علیه السلام را، امتداد نبوت و رسالت بر روی زمین دانست و گفت: امام حسین علیه السلام، شخصیت معصومی است که دیگران را به راه راست هدایت می کند، حلقه وصل بین زمین و آسمان و دری از در های الهی است و ما اکنون در آستان باب الله قرار داریم و آن حرم امام حسین  علیه السلام و برادر ایشان حضرت عباس علیه السلام است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا